Ręczniki papierowe to artykuły o bardzo szerokim zastosowaniu. Można je spotkać zarówno w miejscach publicznych, jak i prywatnych domach. Co warto wiedzieć na ich temat.

Ręczniki w roli – charakterystyka

Ręczniki papierowe w roli to produkty przeznaczone przede wszystkim do wykorzystania w takich miejscach jak kuchnie w lokalach gastronomicznych czy publiczne toalety. Tym, co wyróżnia je od ręczników szeroko dostępnych w praktycznie każdym sklepie ogólnospożywczym, jest przede wszystkim rozmiar:

– Pojedyncza rola ręczników zawiera około 150 metrów materiału – wyjaśnia przedstawiciel firmy Petrus Serwis, zajmującej się dystrybucją środków czystości. – Tymczasem przeciętna rolka papieru dostępnego powszechnie w sklepach zawiera około 20 metrów materiału. Dzięki temu produkty tego rodzaju idealnie sprawdzają się np. jako wkłady do urządzeń dozujących w toaletach publicznych – jeden rola z ręcznikami wystarczy na dużo więcej czasu, niż zwykłe ręczniki.

Pozostałe cechy ręczników w roli

Ręczniki w roli to produkt składający się w 100% z celulozy, dlatego nie ma problemu z jego recyklingiem. Dzięki swej grubości jest on bardzo wytrzymały, potrafi znieść intensywne wycieranie, ponadto odznacza się dużą chłonnością – dzięki temu idealnie nadaje się do sprzątania, np. mycia blatów, wycierania kurzu czy osuszania mokrych naczyń. Można używać go jako wkładu do dozowników ręcznych oraz automatycznych, choć nie jest to konieczne – w razie potrzeby można brać ręczniki prosto z rolki. Od ręczników o zastosowaniu domowym wyróżnia je – poza długością – również brak perforacji, służącej do podziału materiału na równe części. To powoduje, że możemy oderwać dokładnie taką ilość papieru, jakiej aktualnie potrzebujemy.

Ile kosztuje ręcznik w roli?

Cena hurtowa opakowania z ręcznikami w roli waha się – w zależności od producenta oraz specyficznych parametrów materiału – od 140 do 170 złotych. Czy to dużo?

– Jedna rola zawiera aż 150 metrów ręczników – przypomina przedstawiciel firmy Petrus Serwis. – Zaś w jednym opakowaniu znajduje się 6 takich rolek. To daje nam 900 metrów materiału. Przyjmując górną granicę cenową okazuje się, że za złotówkę otrzymujemy niemalże 5,5 metrów materiału. Jest to dużo więcej, niż gdybyśmy kupili podobną ilość ręczników w mniejszych rolkach do użytku domowego.

Gdzie znajdą zastosowanie ręczniki w roli?

Ręczniki w roli to idealny wybór wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba częstego sprzątania nawierzchni, a więc przede wszystkim w lokalach gastronomicznych (restauracjach, barach, kawiarniach), toaletach publicznych (jednorazowe ręczniki do rąk) czy zakładach przemysłowych i warsztatach.

[avg] ([per]) [total] vote[s]