Słońce jest potrzebne dla zdrowia, ale zbyt duża dawka promieni słonecznych może zaszkodzić. Dlatego warto zainstalować markizy balkonowe i ograniczyć dostęp słońca. Wystarczy pół godziny-godzina dziennie, aby pobudzić produkcję witaminy D3 i serotoniny, normalizować działanie układu sercowo-naczyniowego, wspomóc leczenie chorób skóry i pozytywnie zadziałać na schorzenia związane ze stawami i mięśniami. Pamiętajmy, że leżenie pod gołym niebem przez cały dzień przyniesie raczej odwrotny efekt dla naszego zdrowia.

Właściwości markiz balkonowych

Markizy balkonowe to estetyczna osłona przed słońcem. Składane zadaszenie pozwala zarządzać dostępem światła i dowolnie regulować poziom nasłonecznienia na balkonie czy tarasie. Tym samym zapewnia komfort termiczny i optyczny, kiedy zamierzamy popracować na świeżym powietrzu albo poczytać książkę i nadmiar słońca nam przeszkadza. Każdy wie o korzyściach terapeutycznych promieni słonecznych, ale co za dużo, to niezdrowo. Co więcej, markizy balkonowe obniżają temperaturę wewnątrz mieszkania i pozwalają zaoszczędzić prąd, jeśli mamy zainstalowaną klimatyzację.

Markizy balkonowe mogą być wyposażone w sterowanie ręczne lub automatyczne. Bardziej zaawansowane modele są wyposażone w czujniki słoneczno-wiatrowe oraz czujniki deszczu. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w domu, ponieważ zawsze mamy pewność skutecznej ochrony naszego tarasu i roślinek, które zasadziliśmy w donicach.

Zastosowanie markiz balkonowych

Jakie jest zastosowanie markiz balkonowych? To nie tylko mieszkania i domy jednorodzinne, gdzie poza funkcją ochronną, markizy pełnią też rolę dekoracyjną. Markizy mogą być również montowane na frontach sklepów, restauracji, cukierni czy restauracji. Pozwalają stworzyć przyjazne miejsce dla gości, którzy dużo chętniej przystaną w lodziarni zapewniającej ochronę przed słońcem. Markizy mogą dodatkowo zdobić i ożywiać elewację oraz tak po prostu – wprowadzać w radosny, wakacyjny nastrój.

Gdzie szukać najlepszych ofert markiz balkonowych? Na to pytanie odpowie nasz ekspert z firmy DARIO w Rabce Zdroju:

Markizy balkonowe powinniśmy zamawiać w profesjonalnych firmach zajmujących się systemami zaciemniania wnętrz. Zapewniają kompleksowe usługi, proponując swoim klientom doradztwo techniczne, montaż oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wybranych produktów. Powinny gwarantować atrakcyjne ceny, kilkuletnie doświadczenie i współpracować ze sprawdzonymi dostawcami, którzy zagwarantują nam wysokiej jakości markizy, jakie posłużą nam przez lata.