Wypad w Beskidy z rodziną bądź w gronie znajomych to świetny pomysł na miło spędzony weekend. Niezależnie od pory roku zawsze znajdziemy tam mnóstwo atrakcji, zarówno dla miłośników turystyki górskiej, jak i sportów zimowych. Zanim jednak zaczniemy się pakować do wyjazdu, powinniśmy wybrać dogodne miejsce noclegowe. Na co warto zwrócić uwagę, żeby mieć gwarancję udanego wypoczynku?

Lokalizacja

To kluczowa kwestia podczas wyboru hotelu na pobyt w górach. O jej atrakcyjności decyduje wiele czynników, między innymi łatwość dojazdu lub dojścia, bliskość lokalnych atrakcji (szlaków turystycznych, stoków narciarskich etc.), sąsiedztwo innych obiektów wypoczynkowych bądź domostw i głównych dróg. Idealnym przykładem dobrze zlokalizowanego hotelu jest Hotel Meta****. Obiekt znajduje się w Szczyrku na tyłach głównej drogi przebiegającej miejscowość, w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągu narciarskiego na Skrzyczne i w pobliżu kilku malowniczych szlaków turystycznych.

Standard pokoi

Jakość wypoczynku w głównej mierze zależy od wielkości i jakości wyposażenia pokoi. W dzisiejszych czasach standardem jest, że w pokoju hotelowym znajduje się osobna łazienka, dzięki czemu możemy zachować pożądany poziom prywatności podczas pobytu. Porządny hotel dba o wygodę swoich klientów, dlatego w pokojach powinniśmy znaleźć udogodnienia takie jak dostęp do bezprzewodowego Internetu, telewizor, ręczniki. W hotelach wyższej klasy zadbano o dodatkowe wyposażenie, takie jak sejfy pozwalające przechować kosztowności oraz minibar. Duże znaczenie dla naszego komfortu ma ogólna estetyka pokoju – przed zarezerwowaniem miejsca warto zapoznać się z galerią zdjęć na stronie internetowej obiektu, żeby przekonać się, czy wystrój wnętrz trafia w nasz gust.

Atrakcje na miejscu i w okolicy

W góry jedziemy po to, żeby spędzać czas aktywnie, dlatego powinniśmy zapoznać się z lokalną ofertą atrakcji. Samo szusowanie po stoku to nie jedyne forma rozrywki na świeżym powietrzu, jaką możemy sobie zaserwować – w okresie wiosenno-letnim czekają na nas szlaki, które możemy przemierzać pieszo z kijkami do nordic walking, na rowerze lub zasiadając za kierownicą quada. Hotel Meta**** to jeden z obiektów, który dba o rekreację swoich gości i umożliwia wypożyczenie wyżej wymienionych sprzętów. Ponadto oferuje szeroką gamę atrakcji na miejscu. Podczas pobytu możemy np. spędzić miłe chwile w strefie wellness, gdzie czekają na nas różnego rodzaju rytuały saunowe oraz zabiegi na ciało.

[avg] ([per]) [total] vote[s]