Szukasz odpowiedniego miejsca na wakacje? Każdy powinien chociaż raz pojechać nad polskie morze. Bez problemu znajdą się też amatorzy, którzy są tu co roku. Co takiego przyciąga ich nad wielką wodę? Dlaczego warto jechać nad polskie morze? Czy pobyt tam oznacza wyłącznie pływanie i opalanie się? Gdzie spać podczas pobytu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Co ma do zaoferowania polskie morze?

Zapytaliśmy o to eksperta z „ApartInfo”: Wbrew pozorom wypoczynek nad morzem to nie musi oznaczać wyłącznie kąpieli i plażowania. Osoby preferujące aktywny sposób wypoczynku mają tu szeroki wybór. Na wodzie oprócz zwykłego pływania można rozkoszować się między innymi żeglowaniem, surfingiem, wędkowaniem i nurkowaniem. Na lądzie można wybierać między siatkówką plażową, jazdą na rowerze i trekkingiem. Komu nie wystarcza sportowy relaks, może wystartować w zawodach.

Morze to też rozrywki kulturalne – koncerty, festiwale, możliwość zwiedzania tematycznych muzeów (np. Zamku Krzyżackiego w Malborku, Muzeum w Stutthof) czy latarni morskich (np. w Świnoujściu czy na Helu). To też raj dla pasjonatów fotografii czy wielbicieli przyrody.

Miejscowości nadmorskie mają też bogatą ofertę kulinarną. Nic tak nie smakuje, jak ryba w portowej tawernie czy lody albo gofry na świeżym powietrzu lub bardziej wyszukane potrawy w restauracjach. Słowem, polskie morze to raj dla entuzjastów kuchni.

Nie tylko ruch to zdrowie, można również stwierdzić, że morze to zdrowie. Po pierwsze słynie z dużej zawartości jodu, korzystnej dla osób zmagających się z chorobami tarczycy. Po drugie wiatr od morza nie zawiera alergenów – wypoczynek nad morzem jest więc idealnym wyborem dla alergików. I wreszcie dbający o urodę znajdą tu naturalny kosmetyk. Jaki? Otóż woda morska zawiera w sobie wiele minerałów, tak ważnych dla  skóry. Nie bez powodu tak dużo sanatoriów położonych jest nad morzem.

Dlaczego warto poszukać noclegu nad polskim morzem?

Nad polskim morzem i pod tym względem wybór jest szeroki. Od kempingów, przez duże hotele w nadmorskich kurortach po luksusowe apartamenty. W tych ostatnich można podreperować swoje zdrowie przez wizytę u masażysty, kosmetyczki czy stomatologa. Można poza tym skorzystać z oferty zorganizowanych wycieczek do ciekawych zakątków albo po prostu wyspać się i zebrać siły na następny rok.

Polskie morze to w końcu nie tylko drogie hotele w znanych kurortach. Są tu też miejsca bardziej przyjazne dla portfela. Dla każdego znajdzie się coś na jego kieszeń.

Polskie morze to też różnorodne lokalizacje. Można wybierać między miejscami położonymi w pobliżu piaszczystych plaży, jak i tych położonych na uboczu.