Wieczne pióro to w dzisiejszych czasach jeden z najlepszych stylowych gadżetów, jakie można mieć. Aby jednak nie było ono jedynie ozdobą, lecz spełniało również funkcję, do której zostało stworzone, należy wyposażyć je w dodatkowe akcesoria. Oto one.

Naboje

Naboje z tuszem to standardowe wyposażenie dla każdego miłośnika wiecznych piór. Ich wymiana jest bardzo prosta i czysta – jeśli atrament w naboju skończy nam się w trakcie pisania, możemy go szybko wymienić na nowy. Na rynku dostępne są naboje z atramentem w różnych kolorach.

Atrament

Buteleczki z atramentem to alternatywa dla nabojów z tuszem. Dzięki nim codzienne korzystanie z pióra jest nie tylko bardziej eleganckie, ale również bardziej oszczędne – cena atramentu zależy oczywiście od jego marki, jednak najczęściej jest to jednorazowy wydatek znacznie mniejszy, niż zakup takiej samej ilości atramentu w nabojach. Ponadto mamy większą kontrolę nad tym, ile atramentu faktycznie zużywamy i mniej tracimy na skutek wyschnięcia płynu.

Tłoczek do atramentu

Abyśmy mogli korzystać z zakupionego atramentu, nasze pióro powinno posiadać tłoczek. Tłoczek to specjalny konwerter, który umieszcza się w miejsce standardowego naboju i z jego pomocą pobiera atrament prosto z butelki, przez stalówkę pióra. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że nabieramy tyle atramentu, ile potrzebujemy. Dzięki temu możemy uniknąć wysychania płynu i często zmieniać jego kolor.

Etui

Eleganckie pióra to niemały wydatek, dlatego szczególną wagę powinniśmy przywiązywać do tego, w jaki sposób je przechowujemy, by móc cieszyć się ich funkcjonalnością przez jak najdłuższy czas. Jeśli dużo podróżujemy, a w czasie tych podróży pióro jest z nami, powinniśmy zaopatrzyć się w porządne etui, które nie tylko pomoże nam uchronić pióro przed zniszczeniem i zarysowaniami, ale również będzie bardzo dobrze się prezentować w połączeniu z garniturem lub torebką. Na rynku dostępne są etui wykonywane z różnego rodzaju skór, w różnych kolorach i mogące pomieścić od jednego do kilku piór. Etui sprawdzi się również jako piękne opakowanie dla pióra, które zmierzamy komuś podarować.

Jeśli szukasz wysokiej jakości atramentów, naboi i innych akcesoriów niezbędnych w codziennym korzystaniu z wiecznego pióra, koniecznie zajrzyj na stronę sklepu Papier Nożyce – znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz.

Rate this post