Kipiąca zupa na kuchni, rozsypany pieprz na podłodze czy plama oleju na blacie. Każda pani domu – nawet ta perfekcyjna – doskonale wie, że takich sytuacji uniknąć się nie da. Przygotowywanie posiłków sprawia, że w kuchni pojawia się chwilowy nieład. I wcale nie trzeba kuchennych rewolucji, aby zapanował tam idealny porządek. Można to zrobić dzięki wyposażeniu kuchni w liczne akcesoria do przechowywania, wśród których na szczególną uwagę zasługują pojemniki do przechowywania przypraw. Jakie z nich sprawdzają się najlepiej?

Przyprawy nadają potrawom aromatu, jednak muszą być odpowiednio przechowywane ze względu na możliwość wietrzenia. Aromatyczna bazylia czy też oliwa z dodatkiem czosnku zachowają swoje walory pod warunkiem, że będą szczelnie zamknięte. Z tego powodu warto używać specjalnych pojemników na przyprawy, które mają walory praktyczne i wpływają na estetyczny wygląd kuchni.

Jak twierdzi przedstawiciel sklepu Poukladane.pl, wśród najbardziej przydatnych pojemników do przechowywania przypraw znajdują się komplety solniczek i pieprzniczek, szklane słoiczki z łyżeczkami na zioła i inne przyprawy, a także butelki na produkty w płynie. Wszystkie z nich mają oczywiście walory praktyczne, ale oprócz tego doskonale podkreślają także wygląd kuchni, powinny być więc obowiązkowy elementem jej wyposażenia.

Solniczki i pieprzniczki

Sól i pieprz to najczęściej używane przyprawy, dlatego też dobrze jest, jeśli znajdują się pod ręką. Podstawowym zestawem pojemników do przechowywania przypraw powinien być więc komplet składający się z solniczki i pieprzniczki. Zdecydowanie warto postawić na stylowy komplet, a nie na przypadkowe pojemniczki, ponieważ będzie się pięknie prezentował zarówno na kuchennej półce, jak i na stole.

Szklane słoiczki z łyżeczkami

Ciekawą propozycją wśród akcesoriów kuchennych są szklane słoiczki z łyżeczkami na ziele angielskie, mieloną paprykę, czy oregano oraz wszelkie inne przyprawy. W ich wnętrzu bez wątpienia zmieści się także słodka posypka czy cynamon. Nie dość, że cechuje je ładny wygląd i łatwo można zobaczyć, co znajduje się w środku, to dołączona łyżeczka znacznie ułatwia wyjęcie odpowiedniej ilości przyprawy. 

Butelki na oliwę

Bardzo eleganckim dodatkiem kuchennym, który jest jednocześnie niezwykle praktyczny są stylowe butelki na oliwę, a także na inne przyprawy w płynie. Wygodny dozownik zapobiega przypadkowemu rozlaniu, a szczelny korek chroni przed wietrzeniem. Ich smukłe kształty pozwalają postawić te naczynia nawet na najbardziej eleganckim stole. Jest to idealny produkt do samodzielnie przygotowanej oliwy, którą można ozdobić włożoną do środka gałązką świeżych ziół. Nie dość, że oddadzą one oliwie swój aromat, to dodatkowo będą się pięknie prezentować w stylowej, szklanej buteleczce.

Istnieje wiele akcesoriów, które zwiększają wygodę przechowywania w kuchni. Na szczególną uwagę zasługują pojemniki na przyprawy, ponieważ z jednej strony ułatwiają przechowywanie, z drugiej zaś pełnią funkcje dekoracyjne. Z pewnością warto sią na nie zdecydować, bowiem jest to stosunkowo niewielki wydatek, a pozwalają w doskonały sposób zorganizować kuchenną przestrzeń.

Rate this post