Wyglądają nadzwyczaj atrakcyjnie, są bardzo łatwe w czyszczeniu i zaciemniają z największą dokładnością. Tkaniny zaciemniające zapewniają pakiet korzyści dla każdego, kto lubi nowoczesne i skuteczne rozwiązania. Powoli zaczynają wieść prym i coraz częściej zastępują rolety i żaluzje. Do tego mają nawet właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Jak się sprawdzą w Twoim mieszkaniu i czym się wyróżniają?

Tkaniny zaciemniające – dlaczego są coraz popularniejsze?

Rolety i żaluzje znajdują się w praktycznie każdym domu czy obiekcie użytku publicznego. Ich widok nie wywołuje żadnego zaskoczenia, są standardowym elementem wyposażenia. Ale tkaniny zaciemniające już nie. Mimo to warto przyjrzeć się im bliżej – są nowoczesne, coraz modniejsze i – co istotne – bardzo skuteczne.

Służą nie tylko do całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, ale także częściowego. To Ty decydujesz, ile światła chcesz wpuścić do obiektu. Znakomicie zapewniają dyskrecję i intymność oraz mają właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Wyciszają uciążliwe dźwięki z zewnątrz i odpowiadają za optymalną temperaturę w pomieszczeniu. Jest to bardzo cenione nawet w studiach nagraniowych. Zimą zatrzymują ciepło, zaś latem nie dopuszczają do nagrzania pomieszczeń, co jest gwarancją przyjemnego chłodu. Ponadto tkaniny zaciemniające są bardzo odporne na ogień, co wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców.

Oprócz praktycznych właściwości nie można zapomnieć o gustownym wyglądzie omawianych materiałów. Dostępne w przeróżnych kolorach, odcieniach, wzorach i nadrukach doskonale się wpasują w każdą aranżację wnętrz. Styl nowoczesny, klasyczny, śródziemnomorski, industrialny, rustykalny… tkaniny zaciemniające będą właściwym dodatkiem w każdym mieszkaniu. Gdzie jeszcze odnajdują zastosowanie?

Gdzie się stosuje tkaniny zaciemniające?

Tkaniny zaciemniające znajdują się nie tylko w modnych domach, ale także obiektach użytku publicznego. Jako że mają cenne właściwości i atrakcyjny design, są z chęcią stosowane w:

  • hotelach,
  • gabinetach,
  • pomieszczeniach firmowych,
  • salach konferencyjnych,
  • urzędach,
  • korporacjach i małych biurach,
  • a nawet muzeach.

Oczywiście to nie koniec. Tak naprawdę są one bardzo wszechstronne z powodu swojej funkcjonalności.

Jak mówi specjalista z firmy POLONTEX S.A., są doskonałą alternatywą dla rolet i żaluzji, które bywają trudne w czyszczeniu. Ponadto często osadza się w nich problematyczny kurz. Tkaniny zaciemniające wystarczy wyprać w temperaturze około 30 stopni Celsjusza w delikatnych środkach. Kiedy wyschną, są ponownie gotowe do użytku. Jeśli więc chcesz zapewnić efekt idealnego wyciemnienia – lub częściowego – tkaniny nienagannie spełnią swoją rolę.