Podczas urządzania mieszkania skupiamy się przede wszystkim na meblach, dodatkach oraz kolorystyce ścian, podczas gdy takie dodatki, jak tekstylia schodzą na dalszy plan. To duży błąd – dzięki odpowiednio dobranym tkaninom można nadać wnętrzu charakteru, a nawet całkiem je odmienić. Radzimy w jaki sposób można udekorować pomieszczenie przy pomocy tkanin.

Tkaniny jako sposób na szykowny salon

Nie da się ukryć, że tkaniny czynią wnętrze nie tylko bardziej przytulnym, ale i eleganckim. Jeśli zdecydujecie się na wprowadzenie do wnętrza materiałów błyszczących, o jednolitej, głębokiej barwie, zapewnią mu one wytworną oprawę. Zabieg ten świetnie uzupełni aranżację w stylu klasycznym, ponieważ podkreśli jej oryginalny charakter.

Jeśli nie zależy nam na efekcie luksusowego wnętrza, a jedynie chcemy zachować w pomieszczeniu spójność estetyczną, warto wprowadzić do niego tkaniny w kolorystyce zbliżonej do panującej w danym wnętrzu. Jeśli natomiast chcemy dodać pokojowi dynamizmu, warto zdecydować się np. na zasłony w kontrastującym do mebli i dodatków kolorze – radzi nasz rozmówca reprezentujący firmę HOMELLO.

Tkanina, która ma duże znaczenie dla wystroju wnętrza, to także obicie kanapy lub fotela. Jeśli w waszym pomieszczeniu znajduje się tego typu wysłużony, wytarty mebel, warto oddać go do tapicera. Może on np. obić go fantazyjną tkaniną, która doda wnętrzu charakteru.

Jak dekorować przy użyciu tkanin?

Wprowadzenie tkanin do wnętrza może nie tylko dodać mu charakteru, ale wręcz zupełnie je odmienić. Warto postawić na różnego rodzaju tekstylia, takie jak pościel, poszewki na ozdobne poduszki, narzuty, koce, zasłony i dywany. Takie elementy dodadzą przytulności pomieszczeniu oraz idealnie uzupełnią całą aranżację.

Czym kierować się przy dobieraniu tkanin?

Kiedy decydujecie się na zakup tekstyliów na metry do uszycia zasłon lub do obicia mebli, warto wziąć pod uwagę zarówno jego walory estetyczne, jak i kwestie praktyczne. Przede wszystkim, należy stawiać na tkaniny trwałe i solidne, które przetrwają przez długie lata.

Jako, że tkaniny mają ogromny wpływ na ostateczny wygląd wnętrza, to nie można o nich zapomnieć w czasie urządzania domu lub mieszkania. Nie warto w tej kwestii bać się odważnych zestawień kolorystycznych i eksperymentów. Tkaniny to ten rodzaj dodatków, z którymi zdecydowanie można poszaleć, i które mogą nadać każdemu pomieszczeniu indywidualny, niepowtarzalny charakter.

Podsumowując, warto wprowadzać do wnętrza oryginalne tkaniny, przemycając je w różnych formach. Dzięki nim można osiągnąć niesamowity efekt.

[avg] ([per]) [total] vote[s]