W dzisiejszych czasach ogromna część sprzedaży odbywa się internetowo. Żyjemy szybko, nie mamy zbyt dużo czasu na bieganie po sklepach i porównywanie ofert. W Internecie wszystkie oferty widzimy przed sobą w jednej chwili, nawet podczas chwili przerwy jednym kliknięciem możemy dokonać zakupu, który trafi do nas pod same drzwi. Nic dziwnego, że branża wszelkiego rodzaju akcesoriów do pakowania tak bardzo się rozwija.

Każdy ze sklepów ma swoją specyfikę sprzedawanych towarów i nieco inaczej będzie je pakował, ale są pewne cechy wspólne wszystkich opakowań. Mają być łatwe i szybkie w obsłudze, wyglądać estetycznie i chronić przed uszkodzeniami przesyłane towary. Właściwie chyba nie da się już zapakować dziś niczego bez użycia taśmy klejącej. Pozwala ona bardzo trwale i mocno zamknąć kartonowe pudełka, zabezpieczy również opakowania papierowe czy koperty. Jej zastosowanie daje nam pewność, że paczka nie otworzy się sama w transporcie, i że do środka nie zajrzy ktoś niepowołany.

Postanowiliśmy zgłębić temat skutecznego pakowania i zajrzeliśmy do sklepu internetowego Zapakujemy.pl. Sklep ten specjalizuje się w sprzedaży produktów służących do zabezpieczania towarów na czas składowania i transportu – pudełek kartonowych, folii bąbelkowej, stretchu, papieru pakowego i wielu innych. Do tego posiada najszerszą gamę produktów zabezpieczających w Polsce i wieloletnie doświadczenie, które zaowocowało umiejętnościami kompleksowego rozwiązywania codziennych problemów w zakresie dystrybucji profesjonalnych materiałów opakowaniowych.

Według ekspertów z Zapakujemy.pl przedmiotem, który zrewolucjonizował rynek przesyłek, jest taśma klejąca. W zależności od naszych specyficznych potrzeb, do pakowania możemy użyć następujących wariantów:

Taśmy klejące z nadrukiem i inne

Trwała i mocna warstwa klejąca jest doskonałym zabezpieczeniem zamknięcia dla kartonów oraz innych opakowań, takich jak folia bąbelkowa. Taśmy klejące odznaczają się niezwykłą prostotą użytkowania, a ich zastosowanie znacznie przyspiesza proces pakowania. Wykorzystanie taśmy klejącej zmniejsza ryzyko dostania się do opakowania zanieczyszczeń. Doskonale przywierają do przyklejanych powierzchni i są niezwykle rozciągliwe. W tej kategorii znajdziemy:

  • taśmy akrylowe: brązową, przezroczystą i pomarańczową
  • taśmy klejące DUCT: srebrną i żółtą
  • taśmy klejąca z nadrukami: „ostrożnie szkło”, „ostrożnie”, „nie rzucać” itp.
  • taśmy bezpieczeństwa z nadrukiem „Stop”
  • taśmy pakowe SOLVENT,
  • taśmy ostrzegawcze PCV, czarno-żółte.

Etykiety ostrzegawcze

Oprócz taśm inny istotny element pakowania. Są najprostszym i najtańszym sposobem zabezpieczania wysyłanej paczki. Samoprzylepne etykiety mogą zawierać napisy „góra/this way up”, „nie rzucać/fragile” oraz „ostrożnie szkło”. Etykiety przykuwają uwagę osoby, która dostarcza paczkę, a tym samym ma to znaczący wpływ na zachowanie większej ostrożności podczas obchodzenia się z towarem.

[avg] ([per]) [total] vote[s]