Budynki użyteczności publicznej wyposażone są w kabiny sanitarne, ułatwiające utrzymanie higieny. Są one budowane w oparciu o różne systemy, które różnią się od siebie parametrami. W naszym artykule zajmiemy się systemami SANIPOL – HPL, V20 oraz HPL-PR. Przeczytacie o tym, czym się charakteryzują oraz gdzie można się w nie zaopatrzyć. Zapraszamy do lektury.

Kabiny sanitarne z systemem HPL

HPL to system sanitarny oparty na płycie kompaktowej HPL. Tworzy się go z papierów rdzeniowych, które nasączone są żywicą fenolową i prasuje na homogeniczny materiał pod działaniem wysokiego ciśnienia oraz temperatury. Wspomniana płyta HPL znakomicie nadaje się do kabin WC oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie materiału wodoodpornego. Ma ona ok. 13 mm grubości i jest odporna na wodę, parę wodną oraz wysoką wilgotność powietrza, a ponadto cechuje się wysoką trwałością i odpornością na środki chemiczne. Można na niej wykonać również wysokiej jakości druk cyfrowy według indywidualnego projektu lub pokryć ją specjalną naklejką z grafiką.

Solidne kabiny V20

System z kabiną V20 jest oparty na płycie wiórowej P2. Jej grubość waha się w granicach 28-30 mm. Płyta P2 jest obustronnie melaminowana lub obustronnie laminowana laminatem HPL. Cały system uzupełniają: aluminiowe profile oraz solidne okucia (w standardzie – na rdzeniu z ocynkowanej stali w otulinie z tworzywa sztucznego, a opcjonalnie – ze stali nierdzewnej lub aluminium). System V20 znakomicie sprawdza się w WC oraz w sytuacji wydzielania pomieszczeń biurowych lub szpitalnych, w których nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą. Płyta P2 cechuje się stabilnością i solidnym wykonaniem, a ponadto można ją pokryć folią z ozdobną grafiką.

HPL-PR na specjalne zamówienie

Trzecim omawianym systemem jest HPL-PR, w którym płyta jest warstwowa. Jej rdzeniem jest pianka poliuretanowa o dużej twardości, pokryta obustronnie laminatem HPL o grubości 2 mm. System HPL-PR gwarantuje bardzo wysoką stabilność wykonanej zabudowy, jest odporny na działanie wilgoci i można go stosować w dowolnych warunkach – również tam, gdzie występuje wysoka wilgotność powietrza.

Należy jednak pamiętać, że budowa kabin sanitarnych z systemem HPL-PR wymaga spełnienia minimum logistycznego. W związku z tym jest ona oferowana na specjalne zamówienie, w określonej gamie kolorystycznej – zauważa specjalista z firmy Sanipol, która wykonuje m.in. zabudowy WC, kabiny natryskowe, parawany pisuarowe, szafki basenowe oraz wewnętrzne okładziny ścienne.

Oferta dotyczy systemowej zabudowy pomieszczeń sanitarnych w oparciu o system SANIPOL© w różnych wariantach.

[avg] ([per]) [total] vote[s]