Kupując sprzęt elektroniczny, powinniśmy dłużej zastanowić się nad wyborem. Po pierwsze dlatego, że nie jest on tani, a po drugie, ponieważ chcemy, aby służył nam na lata. Warto więc poznać kilka technik, które pozwolą nam na bardziej świadomy zakup w atrakcyjnej cenie. Przy wyborze urządzeń komputerowych nie można jednak kierować się tylko ceną, gdyż czasami niższa cena może oznaczać niższą jakość i zmusi nas to do szybszej wymiany sprzętu.

Obserwuj wyprzedaże

Jednym z łatwiejszych sposobów na zaoszczędzenie pewnej sumy pieniędzy przy zakupie komputera czy laptopa jest śledzenie ofert promocyjnych różnych sklepów internetowych. Zwykle na stronach takich sklepów można znaleźć zakładkę o nazwie „promocja”, czy „wyprzedaż”. Sklepy ze sprzętem komputerowym potrafią organizować promocje na dany asortyment przez cały rok, nie tylko przed świętami. Ważne, aby regularnie śledzić ofertę sklepów internetowych, gdyż nie zawsze coś, co nas zainteresuje, może być w danym momencie dostępne w promocji. Przy wyszukiwaniu takich okazji warto dokładnie sprawdzać cenę, aby nie dać się oszukać.

Jak radzi ekspert z firmy Progres „Przy zakupie przez Internet upewnij się również, czy kupujesz sprzęt ze sklepu, czy od osoby prywatnej. W tym drugim wypadku nie masz pewności, że sprzęt zostanie ci zwrócony w razie uszkodzenia lub jakiejkolwiek pomyłki”. Sklepy internetowe często oferują swoim klientom kupony rabatowe, których można użyć, aby obniżyć cenę wybranego zakupu. Jeżeli dana strona posiada newsletter, warto go obserwować, aby dowiedzieć się o aktualnych promocjach i bonach rabatowych.

Wybieraj lokalne sklepy

Sprzęt komputerowy sprzedawany w znanych sieciówkach jest zwykle droższy niż ten, który możemy znaleźć w ogólnodostępnych sklepach internetowych. Często w dużych sklepach możemy natrafić na różnego rodzaju „pułapki” zastawione na niezorientowanych w temacie klientów. W poszukiwaniu najtańszego sprzętu komputerowego warto zaglądać na strony mniejszych sklepów internetowych, ponieważ będą one oferowały równie dobry sprzęt, co wielkie przedsiębiorstwa, tylko w niższej cenie. W takich sklepach można często kupić sprzęt używany lub na raty.

Święta cyber-maniaków

Jeżeli już zdecydowałeś się na sprzęt, ale jego cena jest dla ciebie zbyt wysoka, może warto poczekać na dni specjalne. Wiedząc, że nadejdzie jeden z takich dni, możesz zaplanować swoje zakupy właśnie na ten okres. Cyber Monday stał się obecnie bardzo popularnym dniem, w którym możemy znaleźć obniżki cen sprzętów komputerowych. Oprócz tego największych promocji możemy oczekiwać w okresie Bożego Narodzenia, Nowego Roku, Black Week, Dnia Matki, czy Ojca. Wtedy możesz zrobić swoje wymarzone zakupy w dużo niższej cenie!

[avg] ([per]) [total] vote[s]