Podstawą odpowiednio dobranego ogrodzenie jest nie tylko wysoki współczynnik estetyki. Niezwykle istotne są również aspekty związane z funkcjonalnością, jak również jego trwałością, a co najważniejsze kosztem wykonania. Właśnie w oparciu o te kwestie, wiele osób decyduje się na inwestycję w tak zwane ogrodzenie systemowe. Czym dokładnie jest to rozwiązanie?

Ogrodzenie systemowe – na czym polega jego fenomen?

Ogrodzenia systemowe nazywane są również potocznie ogrodzeniami panelowymi. Oznacza to, że całość złożona jest z gotowych elementów – powtarzających się lub nie – które umożliwiają niezwykle szybki montaż. Całość ogrodzenia systemowego montowana jest na specjalnie przygotowanych słupkach. Co najważniejsze dla osób wybierających ten sposób ogrodzenia posesji – jest ono równie solidne, co standardowe modele wykonane z siatki.

Najważniejszą zaletą ogrodzenia panelowego jest możliwość kupna u producenta wszystkich niezbędnych do jego postawienia elementów:

  • bloczków fundamentowych,
  • podmurówki,
  • słupków,
  • łączników przęseł.

Jak zauważa specjalista z firmy TCS International Sp. z o.o.:

W praktyce, ustawienie ogrodzenia systemowego jest niezwykle szybkie oraz łatwe – w porównaniu np. do postawienia zwykłego płotu wokół posesji. Oznacza to nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim środków finansowych. Dodatkowo dzięki możliwości dopasowania poszczególnych elementów, ogrodzenie tego rodzaju pasuje praktycznie do każdego rodzaju zabudowy. Z uwagi na wspomniany już prosty montaż, istnieje możliwość samodzielnego wykonania wszystkich prac. Jeżeli jednak nie jest się miłośnikiem majsterkowania i nie posiada się zbyt wiele wolnego czasu, zadanie montażowe można powierzyć wyspecjalizowanej firmie.

Ogrodzenie systemowe i jego rodzaje

Istnieje możliwość wyboru ogrodzenia systemowego spośród kilku popularnych rodzajów. Jednymi z najpopularniejszych ogrodzeń systemowych są te, które wykonane zostały z metalu. Warto zaznaczyć, że są one bardzo zróżnicowane, przez co każdy ma możliwość znalezienia odpowiedniego rodzaju dopasowanego do swoich potrzeb. Bardzo popularne są panele zwykłe – tradycyjne lub wzmocnione. Stosuje się również panele wykonane z giętego metalu, które dodatkowo poddane zostały procesowi ocynkowania, przez co uzyskuje się elementy o podwyższonej estetyce. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że do kategorii ogrodzenia systemowego zalicza się również to wykonane z betonu lub drewna. Wielu klientów decyduje się na wykonanie ogrodzenia głównego (frontu) w innej formie, natomiast wykończenie ogrodzenia bocznego oraz za posesją to panele systemowe.

Dlaczego warto postawić na ogrodzenie systemowe?

Ogrodzenie systemowe to przede wszystkim bardzo duża oszczędność czasu oraz środków pieniężnych. Na plus zasługuje niewątpliwie możliwość samodzielnego montażu, jednak powierzenie tego zadania wyspecjalizowane firmie może okazać się lepszym rozwiązaniem. Firmy specjalizujące się w wykonywaniu tego rodzaju prac, mogą wykonać ogrodzenie systemowe nawet w jeden dzień – wszystko jest oczywiście uzależnione od wymiarów działki, jak również wybranych elementów.