Przygotowujesz się do wyposażenia nowego ośrodka wypoczynkowego albo metamorfozy działającego już hotelu? Pamiętaj, że wygodne i atrakcyjne wizualnie meble będą potrzebne nie tylko w pokojach gościnnych, a i tam przyda się coś więcej niż łóżko i nocny stolik. W poniższym tekście przyjrzymy się sofom hotelowym oraz różnym sposobem ich wykorzystania.

Wygodne sofy w lobby hotelowym

Nie każdy gość, który przekroczy próg hotelowej recepcji, zdecyduje się na wynajęcie pokoju. Wiele zależy od tego, jakie wrażenie zrobi na nim lobby. Zwłaszcza te hotele, które działają w popularnych miejscowościach turystycznych, gdzie nie brak konkurencyjnych punktów noclegowych, muszą dbać o schludny i przyjazny wygląd recepcji. Miłym ukłonem w stronę gości jest wyposażenie holu w zestaw wypoczynkowy, składający się z przynajmniej jednej sofy i dodatkowych siedzisk pojedynczych, np. foteli lub puf oraz niedużych stolików kawowych. Udostępniając gościom taką przestrzeń, unikniesz chaosu w recepcji podczas zameldowania dużych grup wycieczkowych oraz rodzin z dziećmi.

Stylowe sofy do hotelowej kawiarni

Meble tapicerowane są też nieodzownym elementem wyposażenia hotelowej kawiarni lub baru. W zależności od stylu aranżacji możesz wybrać sofy klasyczne, tapicerowane ławki z oparciami na wysokich nóżkach lub nowoczesne loże. Najpopularniejszym rozwiązaniem dla kawiarni hotelowych są klasyczne, niskie sofy z głębokimi siedziskami i niewysokimi oparciami na plecy. Obecnie takie meble dostępne są w rozmaitych kształtach i rozmiarach, a zamawiając bezpośrednio u producenta Meblant, możesz samodzielnie decydować o rodzaju tkaniny obiciowej, jej właściwościach i designie. Wybierając tapicerkę na sofę do kawiarni, zwróć szczególną uwagę na jej właściwości i staraj się sięgać po materiały odporne na zaplamienia.

Sofa w hotelowym pokoju gościnnym

Podstawowym meblem do spania w pokoju hotelowym jest łóżko i nie można zastąpić go żadnym innym meblem. Zdarzają się jednak sytuacje, w których przyda się tutaj również dodatkowa sofa. Komplet wypoczynkowy z sofą jest niezbędny w pokojach o standardzie deluxe i wyższym oraz w apartamentach. Z kolei jeśli oferujesz gościom pokoje w podstawowym standardzie, dobrym pomysłem będzie doposażenie ich w sofy i fotele rozkładane. W czasie dużego obłożenia w głównym sezonie sofa rozkładana może służyć jako dostawka. Takie miejsca w hotelach są z reguły tańsze, przez co bardzo atrakcyjne dla osób, które podróżują ekonomicznie.

Jak widać, wygodna sofa jest meblem niezwykle przydatnym i uniwersalnym, pozwala bowiem na optymalne zagospodarowanie różnych przestrzeni w hotelu. Olbrzymia różnorodność dostępnych modeli sprawia, że z pewnością uda ci się odnaleźć mebel idealnie wpasowujący się w twoją koncepcję.