Moda na motocykle rośnie z roku na rok. Coraz więcej wielbicieli jednośladów decyduje się na jazdę skuterami i motocyklami. Kierowanie takimi pojazdami to czysta przyjemność – zwłaszcza na zatłoczonych ulicach. W jaki sposób wejść w posiadanie wymarzonego modelu motocykla? Wbrew pozorom nie musimy nabywać go na własność. Zamiast kupować, możemy użytkować go na zasadach wynajmu krótko- bądź długoterminowego.

Dlaczego wynajem motocykla się opłaca?

Wypożyczenie motocykla przynosi szereg wymiernych korzyści. Dzięki wynajmowi zyskujemy czas na poznanie maszyny z bliska – możemy odkryć jej zalety i wady, a w efekcie określić, czy chcemy wejść w jej posiadanie na dłużej. W przypadku wynajmu długoterminowego, motocykl jest do naszej dyspozycji praktycznie przez cały sezon (niekiedy przez cały rok, wszystko zależy od warunków zawartej umowy). Co więcej, użytkujemy go bez dodatkowych kosztów związanych z ubezpieczeniem, naprawami oraz okresowymi przeglądami. Przysługuje nam również bezpłatna pomoc serwisowa. Godną wspomnienia korzyścią jest rosnąca dostępność usługi. Wypożyczenia są osiągalne na coraz szerszą skalę. Prym w tej dziedzinie wiedzie ABACUS MOTORCYCLE RENTAL – pierwsza sieciowa wypożyczalnia motocykli w Polsce, bazująca na kilkunastu biurach regionalnych na terenie całego kraju. W ofercie firmy znajduje się wiele modeli jednośladów zagranicznych marek, w tym m.in. Yamaha czy BMW.

Czy wypożyczenie motocykla może zastąpić zakup?

Większość użytkowników motocykli korzysta z nich sezonowo. Zakupiony pojazd zazwyczaj zimuje kilka miesięcy, stanowiąc obciążenie dla właściciela. W przypadku wypożyczenia nie musimy się o to martwić – wystarczy, że w odpowiednim momencie oddamy maszynę. To ogromna przewaga najmu, któremu towarzyszą wspomniane już oszczędności ekonomiczne. Wynajmowanie stanowi nie lada gratkę dla fanów motosportów, którzy lubią testować jednoślady na drodze. Usługa wypożyczeń umożliwia im to w zupełności – wystarczy dokonać rezerwacji upatrzonego modelu. Po wynajem chętnie sięgają również firmy (np. bazujące na motocyklach i skuterach przedsiębiorstwa dostawcze oraz kurierskie), które nie chcą zaopatrywać się w pojazdy na własność, a oferty leasingu ich nie satysfakcjonują. Jak widać, status właściciela motocykla nie musi oznaczać specjalnych przywilejów. Skorzystanie z usługi wypożyczalni często okazuje się rozwiązaniem praktyczniejszym i bardziej życiowym.