Aranżacji wnętrza domu lub mieszkania poświęca się zwykle wiele uwagi, dbając o właściwy dobór mebli i elementów wyposażenia oraz ich odpowiednie rozstawienie. Pod uwagę brana jest na ogół kolorystyka, design oraz funkcjonalność poszczególnych sprzętów. Trzeba jednak pamiętać, że wiele z nich – od oświetlenia po nagłośnienie – wymaga zastosowania specjalnego okablowania. Warto zadbać o to by przewody nie psuły osiągniętego efektu.

Jak poradzić sobie z zachowaniem porządku w kablach?

Większość urządzeń wykorzystywanych na co dzień wymaga podłączenia do zasilania. Dotyczy to zarówno sprzętu RTV – telewizorów, zestawów kina domowego czy Hi-Fi, jak i urządzeń AGD oraz wszelkiego rodzaju komputerów. Co jakiś czas do gniazdek podpinać trzeba również ładowarki wszystkich sprzętów mobilnych od telefonów po bezprzewodowe słuchawki. Okablowanie to jednak nie tylko kwestia doprowadzania energii elektrycznej, ale także wiele przewodów innego rodzaju. W niemal każdym mieszkaniu czy domu znajdują się kable telefoniczne, dostarczające sygnał telewizji kablowej czy umożliwiające dostęp do internetu. W wielu miejscach nagromadzenie przewodów jest na tyle duże, że nie tylko negatywnie wpływa na estetykę pomieszczenia, ale również utrudnia utrzymanie czystości, a w razie konieczności przełączenia lub zmiany jednego z przewodów utrudnia dostęp. Rozwiązaniem wszystkich problemów z kablami jest korzystanie z odpowiednich akcesoriów. Szeroki wybór produktów tego typu można znaleźć m.in. w ofercie sklepu internetowego Porzadekwkablach.pl. Wśród sprzedawanego asortymentu są np. organizery kabli, specjalne oploty oraz opaski zaciskowe i rzepowe.

Akcesoria do porządkowania kabli

W miejscach, gdzie istnieje konieczność zastosowania dużej ilości różnego rodzaju przewodów, warto zdecydować się na użycie organizerów kabli. Umieszczone pod biurkiem czy szafką służącą do przechowywania sprzętu pozwalają na wygodne rozmieszczenie wszystkich potrzebnych elementów, jednocześnie sprawiając, że nie są one widoczne z zewnątrz, przez co nie wpływają na estetykę pomieszczenia. Pomocą w dogodnym rozprowadzeniu okablowania będą też opaski zaciskowe z tworzywa sztucznego, czyli popularne trytytki, które umożliwiają unieruchomienie przewodów oraz podczepienie ich do elementów mebla czy innego wyposażenia. Dzięki ich użyciu przewody nie będą zalegać na podłodze, nie pojawi się też ryzyko, że użytkownik zrzuci podłączone urządzenie, zaczepiając przypadkowo o kable. Podobną funkcjonalność oferują opaski rzepowe – w tym przypadku możliwe jest jednak ich wielokrotne zapinanie i odpinanie.

Rate this post