Kurz to utrapienie każdej pani domu. Nie dość, że wygląda nieestetycznie, to na dodatek znajdujące się w nim roztocza potrafią mocno dawać się we znaki alergikom. Dlatego tak ważne jest, żeby regularnie usuwać wszystko to, co nagromadziło się na równych powierzchniach naszego domu. Podstawowym narzędziem w walce z kurzem jest ściereczka. Wydawać by się mogło, że nie ma znaczenia, z czego jest ona wykonana, bo efekt i tak będzie ten sam. I z tym można byłoby polemizować. Dlaczego szmatki z mikrofibry mają przewagę nad tymi wykonanymi z bawełny czy innego materiału? Odpowiedź na to pytanie poznasz po lekturze tego artykułu.

Ścierki z mikrofibry – w czym tkwi ich fenomen?

Każdy z nas ma w swoim domu co najmniej kilka szmatek. Jednych używamy do podłogi, drugich do czyszczenia blatów, jeszcze innych do wycierania kurzu w łazience etc. Choć mogą być one wykonane z przeróżnych materiałów, to jeśli zależy nam na jak najlepszym rezultacie sprzątania, to powinniśmy sięgnąć po ścierki z mikrofibry. Wykonane są one z włókien poliestrowych i poliamidowych, które są bardzo cienkie, a ich splot sprawia, że doskonale zbierają wszelki napotkany kurz. Dużą zaletą mikrofibry są też jej właściwości antybakteryjne. Dzięki temu, że składa się ona ze sztucznych włókien, to nie rozwijają się na niej bakterie, które dużo bardziej wolą środowisko organiczne. Niezależnie od tego, czy szmatki z mikrofibry będziemy używać na mokro, czy na sucho, to będą one zachowywały te same właściwości. Szukasz ściereczki, przy pomocy której z łatwością wypolerujesz lustra lub przedmioty na wysoki połysk? W takim razie sięgnij po mikrofibrę, z która doskonale poleruje i nie pozostawia smug. Ale na tym nie koniec zalet włókien z mikrofibry. Kolejną jest bardzo wysoka chłonność.  

Szmatki z mikrofibry i ich rodzaje

W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju ściereczki z mikrofibry do sprzątania. Na szmatkowo.pl znajdziesz różne kolory ścierek o gramaturze 220 gr/m2 z długim lub krótkim włosiem. Jeżeli zamierzasz czyścić powierzchnie przy użyciu chemii, to najlepszym wyborem będzie ścierka Plain, która nie była farbowana na żaden kolor – jest bezbarwna, dzięki czemu nie ma ryzyka, że pod wpływem środków chemicznych dojdzie do odbarwień, które zabrudzą powierzchnię. Podobnie jest w przypadku ścierki z mikrofibry Long, która dodatkowo ma długie włosie, a zatem jest idealna do polerowania. Co więcej, nie posiada żadnej metki, co uniemożliwia porysowanie powierzchni bądź przedmiotu podczas polerowania. Z kolei do wycierania kurzy możemy sięgnąć po szmatkę z krótkim włosiem w kolorze amarantowym, niebieskim, zielonym lub żółtym.

Rate this post