Mole, mrówki, pluskwy, karaluchy, komary – na sam dźwięk nazw owadów wiele osób przeszywa dreszcz wstrętu. Na myśl o koloni os czy szerszeni czujemy strach – i słusznie, mogą być bardzo niebezpieczne dla życia lub zdrowia, zwłaszcza dzieci. Owady są dokuczliwe, a kiedy się rozpanoszą w domu, to trudno je samodzielnie wytępić. Aby skutecznie się ich pozbyć, lepiej zlecić dezynsekcję specjalistom. Prezentujemy najczęściej stosowane przez nich metody pracy.

Ekspert z firmy MJM Dezynsekcja, Deratyzacja, Dezynfekcja mówi:

Dezynsekcja rozwiązuje problem owadów w otoczeniu człowieka, o ile jest przeprowadzona profesjonalnie przez specjalistów, takich jak np. zatrudniamy a naszej firmie. Usuwamy owady z pomieszczeń, ale też świadczymy usługi na zewnątrz. Np. odkomarzanie pozwala żyć w domu i w jego otoczeniu bez towarzystwa natrętnych komarów.

W moim domu zalęgły się owady – pomocy!

Owady budzą wstręt i lęk widziane nawet w swoim naturalnym środowisku. Nic dziwnego, ich wygląd nie wzbudza pozytywnych reakcji, a ukąszenia często powodują nieznośny ból.  Niestety zdarza się, że wpraszają się do naszych mieszkań, w których upatrują sobie ciemne i ciepłe miejsca, by tam beztrosko się rozmnażać. Niekiedy zakładają siedliska w elewacji budynku, na strychach lub w pobliżu miejsca zamieszkania, tu mowa szczególnie o osach i szerszeniach, które stanowią szczególne zagrożenie dla ludzi uczulonych na ich jad. Komary natomiast lubią gęste trawy, zacienione i wilgotne miejsca, stąd tak trudno się od nich opędzić, kiedy nastaje wieczór.

Jak poradzić sobie z insektami w mieszkaniu? Najpewniej trudno pozbyć się owadów, stosując domowe metody. Szczególnie usuwanie gniazd szerszeni i os może być niebezpieczne. Warto zatrudnić specjalistę, który skutecznie i – co ważne – w całkowicie bezpieczny dla ludzi sposób wykona dezynsekcję. Oferowane przez ekspertów usługi obejmują tępienie mrówek, pluskiew, karaluchów, szerszeni i os, a także odkomarzanie.

Jak się przeprowadza skuteczną dezynsekcję?

Zastanawiasz się, w czym profesjonalne sposoby będą lepsze od tych, które znasz? Prezentujemy metody stosowane przez ekspertów, które trwale eliminują owady z Twojego otoczenia:

  •        mechaniczne – polegają na stosowaniu pułapek lub usuwaniu owadów np. poprzez wytrzepywanie;
  •         chemiczne – pozbywają się insektów za pomocą pestycydów;
  •         biologiczne – używają jednych organizmów do pozbycia się drugich;
  •         fizyczne – usuwają owady za pomocą pary wodnej, gorącego powietrza i promieni UV.

Dobór odpowiedniego sposobu podyktowane jest wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Stosowanie metody prób i błędów może tylko zaostrzyć problem, doprowadzając do jego rozprzestrzeniania i rozrostu. Im wcześniej zgłosisz się do specjalisty, tym łatwiejsze będzie jego zadanie, a Ty szybciej i na dłużej pozbędziesz się problemu.

Co otrzymasz w zamian? Korzystanie z domu bez obawy, że w szafce z produktami spożywczymi zaskoczy Cię nieproszony gość lub po otwarciu okna wieczorem po upalnym dniu nawiedzi Cię zgraja brzęczących komarów. A to już komfort, który doceni każdy.

Rate this post