Nowoczesne skrzynki na listy są nie tylko praktyczne, ale również bardzo komfortowe. Solidnie wykonane i odpowiednio zabezpieczone, skutecznie chronią naszą korespondencję przez deszczem oraz dostaniem się w niepowołane ręce. Szczególnie bezpieczne i wygodne są tzw, skrzynki na listy przelotowe.

Stacjonarne i internetowe sklepy zajmujące się sprzedażą skrzynek na listy oferują nam dziś tak ogromny wybór różnych modeli, że czasem nie wiadomo, na co się zdecydować. Jedną z chętniej wybieranych opcji są skrzynki na listy przelotowe, montowane wewnątrz muru. Dodatkowo takie skrzynki pocztowe, w zależności od modelu i producenta, mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, np. domofon lub wideodomofon.

Skrzynki na listy dwustronne – co warto wiedzieć

Przelotowe skrzynki na listy to bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia nam odbiór korespondencji bez wychodzenia poza teren posesji. Jest to możliwe ze względu na fakt, że skrzynki na listy przelotowe wyposażone są w dwa otwory: jeden znajdujący się po zewnętrznej stronie skrzynki, a więc i naszego ogrodzenia, a drugi – po stronie wewnętrznej. Przy pomocy zewnętrznego otworu listonosz umieszcza przesyłki w skrzynce, a my możemy ją komfortowo opróżnić, korzystając z otworu po wewnętrznej stronie ogrodzenia. Dzięki temu nie musimy otwierać bramy i wychodzić na zewnątrz, jeśli chcemy sprawdzić, czy coś do nas przyszło lub wyjąć zalegające w skrzynce listy.

Warto też pamiętać, że dwustronna skrzynka na listy bardzo dobrze chroni naszą korespondencję. Ponieważ zasadnicza część skrzynki wbudowana jest w mur, nasze przesyłki są w znacznie mniejszym stopniu narażone na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, mniejsza jest również szansa, że ktoś niepowołany będzie w stanie włamać się do skrzynki. Oczywiście to dodatkowe zabezpieczenie nie wpływa na fakt, że skrzynki na listy przelotowe wykonane są z wysokiej klasy materiałów i wyposażone w solidne zamki.

Planując zakup przelotowej skrzynki pocztowej musimy jednak pamiętać, że montaż takiej skrzynki na listy jest możliwy tylko na określonym etapie budowy domu czy remontu domu. Skrzynki na listy przelotowe montowane są w słupku ogrodzeniowym, a więc jeśli mamy już postawione ogrodzenie, ciężko będzie umieścić skrzynkę w słupku bez poważnych ingerencji w jego strukturę. A jeśli mamy ogrodzenie z siatki na metalowych wspornikach, to nie będziemy w stanie takiej skrzynki zamontować.

Przelotowe skrzynki na listy w domu i w bloku

Warto wiedzieć, że skrzynki na listy przelotowe to rozwiązanie, które ma zastosowanie nie tylko w przypadku domów wolnostojących, ale również budownictwa wielorodzinnego. Oczywiście tu również ich montaż musi być zaplanowany na odpowiednim etapie. Przelotowe skrzynki pocztowe w blokach czy apartamentowcach mogą być wmontowane zarówno w otaczający posesję mur, jak i w ścianę samego budynku – wówczas pracownik Poczty Polskiej, chcąc zostawić przesyłki, nie musi wchodzić do środka, a mieszkańcy mogą komfortowo opróżniać swoje skrzynki, nie wychodząc na zewnątrz.

[avg] ([per]) [total] vote[s]