Skarpetki antypoślizgowe to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Najczęściej kupowane przez rodziców dla raczkujących dzieci, po to, aby zapewnić im większe bezpieczeństwo w trakcie nauki chodzenia, są coraz chętniej używane także przez dorosłych. Często rezygnujemy z kapci właśnie na rzecz antypoślizgowych skarpetek; są wygodniejsze i bardziej komfortowe. W jakich sytuacjach się przydają?

Skarpetki antypoślizgowe to skarpetki, posiadające silikonowe wykończenie na podeszwie, nazywane potocznie ABS i zapobiegające ślizganiu się. Kiedy się przydadzą?

Niebezpieczne podłogi

Skarpetki antypoślizgowe przydadzą się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze śliską nawierzchnią. Jeśli większość podłogi twojego mieszkania pokrywają płytki, skarpetki z ABSem są właśnie dla ciebie. Szeroki wybór skarpet tego typu skarpetek, w różnych kolorach oraz o ciekawym wzornictwie, znajdziemy w internetowym sklepie By Ann, oferującym także atrakcyjne komplety bielizny.

Fitness

Tego typu skarpetki to również doskonałe rozwiązanie podczas ćwiczeń gimnastycznych, aerobiku lub tańca. Dzięki nim nasze stopy będą miały doskonałą przyczepność do podłoża i nie będą się ślizgać, a trening będzie nie tylko bardziej komfortowy, ale i bezpieczny. Wśród wielu rodzajów antypoślizgowych skarpetek szukajmy tych, przeznaczonych do uprawiana sportu. Charakteryzują się one specjalną konstrukcją ściągacza, nieuciskającego łydki. Dzięki domieszce elastanu doskonale przylegają do nogi i nie zsuwają się podczas treningu, nawet przy gwałtownych ruchach. Bezszwowe połączenie nad palcami nie uwiera podczas ćwiczeń.

Dla seniora

Antypoślizgowe skarpetki przydadzą się także w trakcie rehabilitacji, zwłaszcza osób starszych, mających problem z utrzymaniem równowagi. Dzięki nim ćwiczenia na piłce będą dużo łatwiejsze i przyjemniejsze, a ćwiczący będzie chętniej wykonywał polecenia rehabilitanta, nie obawiając się upadku. Ciekawym rozwiązaniem dla seniorów oraz osób, cierpiących na zaburzenia krążenia, jest połączenie funkcji antypoślizgowej z rozgrzewającą. W tego typu skarpetkach można chodzić po domu i w ten sposób utrzymywać stale ciepło w obrębie kończyn dolnych.

Dla dzieci

Specjalnym rodzajem antypoślizgowych skarpetek są skarpetki dla dzieci. Dzięki nim nauka chodzenia jest dużo prostsza i dużo mniej stresująca dla naszej pociechy, gdyż tego typu skarpety znacznie zmniejszą ilość upadków.

[avg] ([per]) [total] vote[s]