Jeszcze jakiś czas temu sejf kojarzył się nam z wyposażeniem dedykowanym jedynie bogaczom, czy ludziom biznesu. Dzisiaj okazuje się, że takie rozwiązanie coraz częściej stanowi standardowe wyposażenie mieszkań, domów i apartamentów. Mamy świadomość, że w kwestii bezpieczeństwa cennych lub ważnych dla nas rzeczy nie ma kompromisów, a sejf domowy to już nie fanaberia, a wynik zdroworozsądkowego podejścia. Przed czym sejfy domowe zabezpieczą nasze aktywa? I czy taka propozycja to rozwiązanie jedynie dla posiadaczy cennych kolekcji dzieł sztuki, czy może po prostu dla wszystkich? Sprawdziliśmy.

Zabezpiecz to, co dla Ciebie cenne przed pożarem i kradzieżą

Dobrze wybrany sejf domowy to gwarancja ochrony cennych i ważnych dla Ciebie przedmiotów przed kradzieżą oraz pożarem. W przypadku przechowywania wartościowych przedmiotów możesz wybrać tutaj sejf w I klasie bezpieczeństwa według normy PN-EN 1143-1. Wielościenne drzwi i korpus sejfu (także z wypełnieniem) zabezpieczą i ubezpieczą wartości od 20.000 do nawet 100.000 euro. W przypadku ochrony przeciwpożarowej poszczególne sejfy zapewniają od 30 do 120 minut ochrony przed ogniem, a także przed dymem i zalaniem.

Sejf to bezpieczne przechowywanie cennych kolekcji, gotówki lub… rodzinnych pamiątek

Nie musimy wejść w posiadanie cennej kolekcji dzieł sztuki, aby mieć powód do zakupu sejfu. Choć to oczywiście najlepszy sposób przechowywanie tego typu wartościowych, czy unikatowych aktywów. Obecnie sejfy domowe umożliwiają bezpieczne, a przy tym wygodne przechowywanie zasobów gotówki, biżuterii, zegarków, a także dokumentów, nośników danych, czy po prostu ważnych dla nas przedmiotów, np. rodzinnych pamiątek. Wyposażenie sejfów w formie np. specjalnych półek, szuflad, a nawet rotomatów zdecydowanie ułatwia korzystanie z tego typu rozwiązania. Nasze cenne przedmioty są nie tylko bezpieczne, ale i przechowywane w sposób, który jest dla nas komfortowy. Sięgnięcie po konkretny model zegarka, naszyjnik, czy wybrany dokument jest po prostu wygodne.

Gdzie ulokować sejf? W ścianie, a może w garderobie?

Wśród sejfów domowych do wyboru mamy szereg rozwiązań zróżnicowanych m.in. pod względem możliwości usytuowania. Na rynku dostępne są sejfy meblowe, ścienne, podłogowe oraz wolnostojące. To dyskretne, solidne rozwiązania, z których wybrane propozycje mogą stanowić dodatkowo oryginalną dekorację pomieszczenia. Możemy bowiem zdecydować się na wolnostojący sejf w stylowej oprawie, z motywem graficznym, a także w spersonalizowany – spełniający nasze konkretne wymagania pod względem designu i stanowiący prawdziwe dzieło sztuki. Ekskluzywne sejfy klasy Premium oferują także spersonalizowany układ wyposażenia wewnętrznego, dostosowany do ilości, rodzaju i charakteru przechowywanych w sejfie przedmiotów.

Rate this post