Wybór schodów nie jest łatwym zadaniem. Wszystko zależy od domu, jaki posiadamy oraz jak chcemy zaaranżować pomieszczenie. Na rynku mamy wielki wybór schodów, jednak wybierając te jedyne, powinniśmy wziąć pod uwagę czynniki indywidualne np. jak duży mamy dom, jak ważne jest dla nas bezpieczeństwo itd.

Schody zabiegowe – projekt

Pamiętajmy, że przy projektowaniu schodów powinniśmy znaleźć złoty środek. Jeśli nasze schody będą zbyt ciasne i wąskie zaważy to na nasz komfort codziennego użytkowania, jeśli zaś będą zbyt szerokie, pozbawimy się cennej przestrzeni. Dodatkową trudnością przy projekcie schodów jest ich wygląd, dlatego warto poprosić o pomoc profesjonalny sklep, który pomoże nam w projekcie jak najlepszych schodów.
Schody zabiegowe charakteryzują się stopniami o różnych szerokościach i kształtach. Dzięki czemu zajmują jak najmniejszą powierzchnię w przeciwieństwie do dwubiegunowych. Mogą również pełnić funkcję dodatkowego wspornika dla stropu. Wizualnie nie wyróżniają się na tle pomieszczenia i są lekkie, dlatego z powodzeniem możemy zamontować je w mniejszych pomieszczeniach. Jest to doskonały wybór dla właścicieli małych, piętrowych domków. Dzięki schodom zabiegowym uzyskamy dodatkową przestrzeń, którą będzie można użyć do zbudowania większych sypialni czy łazienek.

nice4-grigio-9006-fontanot-web-09_1.jpg

Nowoczesne schody zabiegowe Nice 4

Jeśli naprawdę zależy nam jak na największej oszczędności miejsca, możemy zaplanować dodanie schowka pod schodami. Lub przemyśleć projekt schodów zabiegowych z ażurem. Z takim projektem będziemy mogli zagospodarować dodatkowe miejsce pod schodami na biuro lub małą poczekalnię.

Podczas projektu, warto trzymać się standardowych wytycznych, jeśli chodzi o ich rozmiar. Minimalny bieg schodów powinien wynosić 80 cm, jednak jeśli zależy nam, aby 2 osoby były w stanie skorzystać z nich w tym samym czasie, powinniśmy zwiększyć ten rozmiar nawet do 100 – 110 cm. Kierując się naszym komfortem, stopnie powinny mieć szerokość ok. 27 cm.
Schody zabiegowe nie muszą być nudne. Możemy projektować je według naszych upodobań co do materiałów i całego designu lub skorzystać z oferty profesjonalnych sklepów.

A ty czy zdecydowałbyś się na schody zabiegowe w swoim domu, czy raczej gustujesz w innym projekcie schodów?

[avg] ([per]) [total] vote[s]