Sauna, określana przez wielu specjalistów jako gorąca terapia dla ciała i ducha, niesie ze sobą wiele korzyści.  Wygrzewanie w saunie gwarantuje nie tylko piękny, zdrowy wygląd skóry. Redukuje stres i zmęczenie, które towarzyszy nam niemal na co dzień. Dzisiaj można walczyć z napięciem i podenerwowaniem we własnym domu! Możemy rozważyć budowę sauny fińskiej na balkonie. Czy to dobry pomysł? Zaraz się przekonamy!

Sauna fińska na balkonie

Sauna fińska w domu może stać się miejscem wspaniałego relaksu. Dzisiaj wielu producentów saun – w tym producent saun z Warszawy SF Piotr Jankowski – zajmuje się wykonywaniem saun na wymiar, doskonale dopasowanych do pomieszczenia, również do balkonu. Gwarantuje wysoką jakość produktu, dając możliwość cieszenia się zdrowym relaksem w zaciszu własnego mieszkania.
Najprostszym wyborem jest zakup i montaż kabiny wolnostojącej, które są produkowane na indywidualne zamówienie. Wymiary i kształt sauny odpowiadają miejscu, w jakim ma stanąć. Sauny są doposażone w elementy pochodzące od sprawdzonych dostawców, dzięki którym sauna będzie służyć przez długie lata. Czym charakteryzują się sauny fińskie, które mogą stanąć na naszym balkonie?

Charakterystyka sauny fińskiej

Sauna fińska to tzw. sucha sauna, przyjmująca postać niewielkiego pomieszczenia, w którym temperatura może dochodzić nawet do 120 stopni Celsjusza. Wilgotność utrzymuje się na poziomie 10-20%. Sauny fińskie są wykonywane z drewna świerkowego, a izolację termiczną robi się z włókna szklanego i paroizolacji fińskiej. Wnętrze sauny może być wykonane z paneli świerku skandynawskiego, cedru, jodły kanadyjskiej, drewna osikowego, lipy czy drewna termowanego, o podniesionych walorach użytkowych. Kabina jest wyposażona w ławy, podgłówki, oparcia i osłonę pieca. Dlaczego warto wybrać właśnie saunę fińską?
W saunie fińskiej mamy możliwość obniżenia temperatury i podniesienia wilgotności, dzięki układanym na piecu specjalnym kamieniom, polewanym wodą. Tak wytwarza się parę, która może służyć również aromaterapii. Wystarczy dodać odpowiedni olejek eteryczny lub mieszankę ziół, które będą koić nasze zmysły i poprawiać samopoczucie. Jak korzystać z takiej sauny?

Korzystanie z sauny fińskiej na balkonie – jak robić to dobrze?

Przed wejściem do sauny należy wziąć szybki prysznic. Następnie otulamy się ręcznikiem i wchodzimy do kabiny. Aby czerpać z korzyści, które niesie ze sobą wygrzewanie ciała, seans powinien trwać co najmniej 30 minut. Jeżeli mamy dosyć oddziaływania wysokiej temperatury, możemy wyjść z sauny i wziąć orzeźwiający prysznic, dając organizmowi ochłonąć. Później ponownie wchodzimy do sauny. Pamiętajmy, aby czas odpoczynku nie był dłuższy niż czas przebywania w saunie.
Sauna na balkonie oszczędza miejsce w domu czy mieszkaniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musimy rezygnować z tej atrakcyjnej formy spędzania czasu i dbania o swoje zdrowie. Warto zapewnić sobie odrobinę luksusu i zatroszczyć się o swój organizm.