Idealna ochrona przed słońcem, bezpieczeństwo i komfort? Takie połączenie jest możliwe. Doskonałym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających klientów będą rolety z moskitierą. Ten produkt łączy w sobie zalety obu typów osłon okiennych. Na rynku wciąż niewiele firm oferuje taką możliwość, więc podpowiemy, gdzie najlepiej zaopatrzyć się w taką roletę. Czy rzeczywiście warto w nią inwestować?

Dla kogo rolety z moskitierą?

Rolety z moskitierą sprawdzą się w domach i obiektach firmowych narażonych na częsty kontakt z insektami. W obecnych warunkach klimatycznych nawet ten problem jest dość uciążliwy, i to nie tylko w tzw. ciepłych krajach, ale także w Polsce.

Na zaistniałą sytuację narzekają już nie tylko mieszkańcy terenów przy zbiornikach wodnych, ale niemal wszyscy lokatorzy osiedlający się poza centrum miasta. Szczególnie narażeni na kontakt z owadami mają mieszkańcy nasłonecznionych, otwartych lokalizacji.

Nie oznacza to jednak, że w ścisłym centrum metropolii nie ma insektów. Dają one o sobie znać zwłaszcza o zmroku, lgnąc do sztucznych źródeł światła w mieszkaniach i lokalach usługowych. W tym drugim przypadku właściciele często decydują się na zamontowanie rolet zewnętrznych z moskitierą. Dzięki temu zapewniają swoim klientom i gościom komfort przebywania wewnątrz pomieszczeń także o zmroku.

Zmniejszona funkcjonalność

Powszechnie funkcjonuje mit, że jeśli coś ma uniwersalne zastosowanie i podwójną funkcjonalność, to jest gorszej jakości. Czy tak jest w przypadku rolet z moskitierą? Nic bardziej mylnego!

Rolety zewnętrze z dodatkowym elementem osłaniającym cechują się znakomitą jakością – są to takie same produkty jak ich tradycyjne odpowiedniki, ale są jeszcze bardziej użyteczne. Kluczem do sukcesu będzie natomiast wybór rolet zewnętrznych od zaufanego dostawcy, a takim jest na przykład Formelana. Wówczas otrzymuje się ten sam wysokogatunkowy produkt, ale o zwiększonej funkcjonalności.

Dlaczego warto zdecydować się na opcję 2 w 1? Ponieważ sklepowe moskitiery o uniwersalnych rozmiarach bywają zawodne. Jest ryzyko, że nie dopasujesz ich idealnie do swojego okna i będą tworzyć się szpary, a sam mechanizm mocujący także może być uciążliwy dla wielu osób.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Obecnie producenci prześcigają się w tworzeniu doskonale dopasowanych rozwiązań, z myślą o jak największym komforcie klientów. Dużą popularnością na rynku cieszą się między innymi następujące rolety zewnętrzne:

  • rolety standardowe (tradycyjne),
  • rolety Oval,
  • rolety Integro.

Dostępne są także różne opcje kolorystyczne. Każde ze wspomnianych rolet cechują się innymi parametrami, ale wszystkie odznaczają się doskonałą jakością i wyśmienitą izolacją akustyczną.

Dopytaj producenta o to, w jakich roletach można zastosować określone rozwiązania. Sprawdź, czy moskitierę można dopasować do najbardziej preferowanego przez Ciebie typu rolet zewnętrznych. Jeśli tak jest, to otrzymujesz produkt „dwa w jednym”, nie musząc martwić się o dodatkowe dopasowywanie moskitier.

[avg] ([per]) [total] vote[s]