Co warto wiedzieć o roletach dzień i noc? Rolety dzień noc są jednym z najczęściej wybieranych produktów wystroju wnętrz, które dodatkowo spełniają ważną funkcję ochrony. Rolety dzień i noc dzielą się na rolety wolnowiszące, rolety mini oraz rolety w kasecie. Jaka roleta dzień noc będzie najlepsza do Twoich pomieszczeń, jak działają rolety dzień noc i czym się różnią?

Rolety okienne dzień noc – różnice

Rolety typu dzień noc posiadają poziome pasy, które są naprzemiennie uszyte – transparentne i pełne. Ułożone naprzemiennie pozwalają łatwo uregulować dopływ światła do pomieszczenia lub całkowicie zaciemnić pokój. Pasują do każdego rodzaju okien. Montaż rolet jest bardzo łatwy, jednak niektóre wymagają wiercenia w ścianie. Wolnowiszące są montowane w ścianie tak, by wypełniały całą przestrzeń przed oknem, rolety mini i w kasecie można zamontować bezpośrednio na oknie, dzięki czemu przylegają do okna. Niezależnie od rodzaju rolety są to najczęściej wybierane rolety wewnętrzne w polskich domach. Więcej o roletach można przeczytać tutaj: https://familyrollo.pl/blog/czym-sa-rolety-dzien-noc.

Rolety dzień noc – idealne do sypialni

Rolety są idealną alternatywą dla staromodnych firanek, zastępują tradycyjne zasłony. Nie tylko chronią przed promieniami słonecznymi, stwarzają możliwość dopasowania ilości wpadającego światła nocnego i dziennego. Są doskonałym rozwiązaniem szczególnie w sypialni. Dzięki możliwości całkowitego zaciemnienia są doskonałym sposobem na stworzenie prywatnej przestrzeni. Montaż rolet dzień noc w sypialni to strzał w dziesiątkę – tworzą wspaniały klimat oraz są pięknym dopełnieniem aranżacji wnętrz, ponieważ są niezwykle dekoracyjne. By idealnie dobrać rolety do sypialni warto sprawdzić adres: https://domabc.pl/dom,ac253/rolety-dzien-i-noc-czyli-jakie-rolety-wybrac-do-sypialni,12996.

Regulowane osłony okienne

Rolety dzień noc mogą być idealnie dopasowanego do każdej wielkości okna. Znakomicie sprawdzą się do dużych okien w salonie, jak i tych mniejszych w kuchni, czy łazience. Łatwy sposób montażu oraz możliwość regulacji cały czas przekonuje do siebie nowych klientów. Są doskonałym dopełnieniem każdego wnętrza. Wykonane z różnych materiałów świetnie sprawdzą się w każdej aranżacji – drewnianej lub metalowej. Oczywiście nie zaciemniają w pełni całego pomieszczenia, jednak dzięki temu mogą stworzyć niesamowity klimat, kiedy Słońce będzie przebijać się przez różnego koloru materiał. Rolety składające się z pasów zaciemniających to dobry wybór dla każdego pokoju.

Rate this post