Kotary grodzące pozwalają na podzielenie przestrzeni w obiektach o dużych powierzchniach, szczególnie halach sportowych i salach gimnastycznych. Dzięki temu w jednym dużym obiekcie sportowym możliwe jest zorganizowanie kilku przestrzeni do różnorodnych rozgrywek lub w przypadku zajęć lekcyjnych czy treningów – przeprowadzenie ich jednocześnie w kilku grupach.

Dzielą, ale mają same zalety

Kotary grodzące pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości obiektów sportowych, takich jak hale czy sale gimnastyczne. Podzielenie dużego obiektu na mniejsze sektory niesie ze sobą wielorakie korzyści. Przede wszystkim z oferty sportowej obiektu może korzystać jednocześnie większa liczba osób. Ma to znaczenie zarówno dla obiektów komercyjnych, które mogą poszerzyć zakres funkcjonowania, jak również dla hal i sal szkolnych, gdzie w tym samym czasie wiele klas może odbywać zajęcia wychowania fizycznego.

Obiekty komercyjne, dzięki inwestycji w kotary grodzące, mogą zwiększyć swoje dochody, rozbudowując ofertę sportową. Szkoły z kolei są w stanie zaoferować uczniom bardziej zróżnicowane zajęcia, a uczniowie mają większy wybór aktywności – podzieleni na grupy mogą grać w koszykówkę czy piłkę nożną lub w dniach mniejszej aktywności fizycznej brać udział w gimnastyce czy innych mniej wymagających zajęciach. Trzeba przyznać – w dobie smartfonów, social mediów i coraz większej otyłości wśród młodzieży ma to wielkie znaczenie, aby dawać młodym ludziom możliwość wyboru aktywności i zachęcać ich do ruchu.

Jest z czego wybierać

Kotary grodzące oferowane są w kilku opcjach, zarówno jeśli chodzi o materiały, z których są wykonane, jak i system mocowania oraz operowania. Główną zaletą profesjonalnych kotar grodzących jest to, iż nie niszczą się pod wpływem intensywnej eksploatacji charakterystycznej dla sportu. Są wykonywane z wytrzymałej tkaniny, która może być półprzeźroczysta lub nieprzeźroczysta, mogą też występować w kombinacji z siatką o oczkach 10 na 10 cm. Kotary mogą być mocowane zarówno do stropu, jak i do ścian obiektu (mogą być opuszczane lub przesuwane) oraz mogą funkcjonować w systemie przesuwu ręcznego lub elektrycznego.

Czy to rozwiązanie jest bezpieczne?

O wypowiedź na ten temat poprosiliśmy eksperta z firmy Sport Plus z Myślenic, która jest ogólnopolskim producentem i dostawcą sprzętu sportowego.

Dla każdego obiektu sportowego przygotowywany jest indywidualny projekt, który ma na celu dopasowanie konstrukcji i jej elementów adaptacyjnych oraz wysokości kotary do warunków oraz wymiarów obiektu. Wszystkie kotary spełniają także rygorystyczne wymogi jakościowe i są produktami certyfikowanymi. Ponadto szyny jezdne i wszelkie elementy adaptacyjne zabezpieczone są w odpowiedni sposób, co gwarantuje ich długotrwałe użytkowanie i płynną pracę.

Interesującą odmianą kotar grodzących są kurtyny dźwiękochłonne, gwarantujące nie tylko izolację przestrzenną, ale również akustyczną. Sprawdzą się doskonale w obiektach typu hale targowe, produkcyjne, koncertowe, a także w pomieszczeniach biurowych.

[avg] ([per]) [total] vote[s]