Okres wakacyjny sprzyja rodzinnym wyjazdom. Wśród wielu możliwości wypoczynku wciąż popularne są wyjazdy w góry. Jednak coraz częściej rodziny z dziećmi wybierają miejsca, które nie są oblegane przez tysiące turystów, ale takie, gdzie w spokoju mogą podziwiać uroki natury. Dzięki temu mają szansę odkrycia terenów mniej popularnych, oferujących mnóstwo wspaniałych atrakcji turystycznych czy historycznych, które zainteresują nie tylko dorosłych, ale także dzieci. 

Planowanie rodzinnych wakacji w górach

O ile spontaniczne wypady w góry mogą się sprawdzić w przypadku dorosłych, o tyle rodzinny pobyt należy dokładnie zaplanować. Szczególnie w przypadku, gdy wyjeżdżamy z małymi dziećmi. Jeśli zamierzamy przeznaczyć na wypoczynek więcej niż siedem dni warto na każdy dzień pobytu zaplanować inną atrakcję. Dzięki temu zarówno dzieci jak i dorośli nie będą się nudzić. Rejonem, który może nam to zapewnić jest Kotlina Kłodzka. Mnogość różnego rodzaju atrakcji i rozrywek sprawia, że nawet przy dłuższych pobytach każdy dzień można spędzić w ciekawy sposób. Oddalenie wybranych atrakcji od miejsca noclegu powinno pozwalać na dotarcie do nich samochodem w mniej niż godzinę. Wszystkie te oczekiwania spełnia Hotel Srebrna Góra położony na pograniczu gór Sowich i Bardzkich, słynących z malowniczych krajobrazów górskich. Z hotelu w krótkim czasie można dotrzeć do wszystkich atrakcji Kotliny Kłodzkiej, jak również do pełnego zabytków Wrocławia.

Hotel przyjazny dzieciom

Wybór hotelu w trakcie planowania rodzinnych wakacji w górach jest sprawą kluczową. Prócz lokalizacji samego obiektu warto zwrócić uwagę na kilka innych ważnych kwestii. Jedną z nich jest zapewnienie dzieciom komfortowego, bezpiecznego i ciekawego spędzania czasu w samym hotelu. Nabiera to znaczenia zwłaszcza w deszczowe dni, kiedy aura nie sprzyja przemierzaniu szlaków czy zwiedzaniu zabytków. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się hotelowe atrakcje przeznaczone dla dzieci. Pokój zabaw, w którym dziecko w każdym wieku znajdzie dla siebie rozrywkę, czy liczne gry planszowe dla całej rodziny pozwolą spędzić czas ciekawie i rodzinnie. Kolejnym zagadnieniem są posiłki przygotowywane dla najmłodszych. Powszechnie wiadomo, że dzieci w przeciwieństwie do rodziców mają bardziej określony jadłospis. Zrozumienie ich potrzeb pozwala hotelowej restauracji serwować dania przygotowane specjalnie dla nich. Takie podejście sprawia, że dzieci są najedzone, a rodzice zadowoleni.