Wycieraczki zewnętrzne do butów są nieodzowną częścią domów oraz obiektów publicznych, ponieważ zapewniają zatrzymanie brudu oraz nieprzenoszenie go do wnętrza pomieszczenia. W zależności od potrzeb można wyróżnić kilka rodzajów tych produktów. Niektóre z nich oprócz funkcji czyszczącej mogą również służyć jako reklama. Przedstawiamy główne rodzaje wycieraczek zewnętrznych.

Wycieraczki gumowe ażurowe

Wycieraczki gumowe zalicza się do najczęściej wykorzystywanych wycieraczek zewnętrznych. Materiał, z którego są wykonane to utwardzana i jednocześnie elastyczna guma. Ich konstrukcja składa się z połączonych ze sobą otworów przypominających kształt plastrów miodu, których zadaniem jest odprowadzanie wody i brudu. Dzięki takiej strukturze wycieraczki posiadają również właściwości antypoślizgowe, które zapobiegają upadkom nawet wówczas, gdy są mokre.

Choć zalicza się je do wycieraczek zewnętrznych, swoją funkcję mogą również pełnić w środku budynku. Jednak niezależnie od umiejscowienia są doskonale przystosowane do intensywnej eksploatacji oraz zmiennych warunków pogodowych.

 O wycieraczkach gumowych wypowiada się specjalista z firmy Unimat, będącej producentem wycieraczek systemowych zewnętrznych i wewnętrznych: Aby jeszcze bardziej podnieść efektywność funkcji czyszczącej, do wycieraczek gumowych mogą zostać dodatkowo zamontowane kolorowe szczoteczki. Te elementy bardzo dobrze radzą sobie z nawet z głęboko osadzonym piachem.

Wycieraczki reklamowe

Ciekawym rodzajem wycieraczek zewnętrznych są wycieraczki reklamowe. Pełnią funkcję informacyjną lub promocyjną, co idzie w parze z bardzo dobrymi właściwościami czyszczącymi.

Wycieraczki reklamowe wykonywane są zgodnie z indywidualnymi zamówieniami klientów, którzy chcą wyróżnić swoją firmę i zadbać o wizerunek. Mogą się na nich znaleźć nazwa firmy, jej logo lub inna, wybrana grafika w dowolnym kolorze. Ponadto wykonane są z bardzo trwałego materiału poliamidowego, umieszczonego na warstwie wytrzymałej gumy nitrylowej. To sprawia, że nawet najmniejsze szczegóły graficzne są bardzo dobrze widoczne, pod wpływem eksploatacji nie ścierają się, a wycieraczka reklamowa w pełni zachowuje swoje właściwości czyszczące.

Wycieraczki aluminiowe

Wycieraczki aluminiowe przeznaczone są do miejsc, które odwiedza tysiące osób dziennie, wobec czego są bardzo dobrze przystosowane do eksploatacji. Jako wycieraczki zewnętrzne są szeroko wykorzystywane przed wejściem do przychodni, sklepu i innych punktów usługowych, wyróżniając się wytrzymałością na ruch różnego rodzaju wózków.

Ich konstrukcja składa się z profili aluminiowych oraz czyszczących wkładów gumowych, szczoteczkowych lub aluminiowych w formie grzebieniowej, które można wymieniać. Wkłady nie odkształcają się, ani nie zapadają, a powierzchnia czyszcząca jest bardzo duża.

Rate this post