Rolety wewnętrzne coraz częściej pojawiają się w oknach polskich domów i mieszkań. Stanowią doskonałe uzupełnienie tradycyjnych zasłon i firan lub z powodzeniem je zastępują. Bez wątpienia są bardziej funkcjonalną i elegancką alternatywą dla popularnych jeszcze do niedawna żaluzji. Sprawdźcie, jakie rodzaje rolet wewnętrznych są dostępne na rynku.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety wewnętrzne?

Na rynku można znaleźć naprawdę bogatą ofertę rolet wewnętrznych, które od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Nic dziwnego – są przede wszystkim funkcjonalne, a odpowiednio dobrane mogą stanowić element dekoracyjny każdego pomieszczenia.

Dzięki roletom wewnętrznym można zapewnić sobie maksimum intymności, chroniąc wnętrze domu lub mieszkania przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Ponadto, rolety pozwalają zachować odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach. W lecie ochraniają ich wnętrza przed działaniem promieni słonecznych, a w zimie zmniejszają ilość uciekającego przez okna ciepła – tłumaczy ekspert reprezentujący firmę PLISEO.

Rodzaje rolet wewnętrznych

W sklepach oferujących elementy z zakresu wyposażenia wnętrz, dostępne są różne rodzaje rolet wewnętrznych. Należą do nich:

  • rolety wolnowiszące – idealne dla osób poszukujących produktów w niskich cenach oraz tych, którzy szukają estetycznych rolet materiałowych o jak najbardziej uniwersalnym zastosowaniu, jednocześnie łatwych w montażu,
  • zaciemniające rolety dzień-noc – wykonane z podgumowanego materiału, który nie przepuszcza promieni słonecznych, pozwalają na uzyskanie maksymalnego efektu zaciemnienia i chronią wnętrze przed nagrzaniem; warto zdecydować się na nie szczególnie w sypialni usytuowanej od południowej strony,
  • plisy – coraz bardziej popularne, świetnie sprawdzają się w mieszkaniach nowoczesnych, są bardzo estetyczne, a jednocześnie funkcjonalne; duża zaletą plisów jest możliwość zasłonięcia z ich pomocą dowolnego fragmentu okna, zarówno od dołu, jak i od góry; te rolety zdadzą egzamin także we wnętrzach z oknami o nietypowych kształtach, jak również w przypadku okien dachowych; plisy dodają pomieszczeniu lekkości i elegancji,
  • rolety rzymskie – niezwykle dekoracyjne, wykonane z tkanin zasłonowych i firanowych (nie są polecane alergikom, ponieważ łatwo osiada na nich kurz), najlepiej prezentują się na oknach, które nie mają więcej, niż dwa metry szerokości.

Podsumowując, rolety mają nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim praktyczną. Do ich zadań należy zapewnienie mieszkańcom prywatności oraz chronienie wnętrz przed nadmiernym wpadaniem promieni słonecznych. Jako, że wybór rolet na rynku jest całkiem spory, to każdy znajdzie propozycję idealnie dostosowaną do jego potrzeb.