W gabinetach medycyny estetycznej pacjenci mogą korzystać z szeregu zabiegów, jakich głównym celem jest poprawa naszej urody. Nie jest to ich jedyne zadanie, ponieważ wraz z naprawą defektów wyglądu, odmłodzeniem czy skorygowaniem asymetrii, znowu chcemy wychodzić do ludzi i prawdziwie żyć. Jednym z zabiegów, które bardzo często są wykonywane przez specjalistów tej dziedziny, jest mezoterapia. Na czym polega i jakie są jej rodzaje?

 Mezoterapia – podstawowe informacje

Zacznijmy od tego, czym jest mezoterapia. To zabieg pielęgnacyjny, polegający na wstrzyknięciu preparatu leczniczego do głębszych warstw skóry, a dokładniej do skóry właściwej. Dzięki temu można dostarczyć substancje aktywne i uzyskać spodziewane efekty.

Jakie rodzaje substancji są wstrzykiwane w trakcie zabiegu?

To różnego rodzaju specyfiki odżywcze i regenerujące, które znacznie skuteczniej niż stosowane powierzchniowo preparaty, działają na skórę – wyjaśnia nasz ekspert z Kliniki Ziemielewski we Wrocławiu.

Jakim celom służy mezoterapia?

Głównym zadaniem mezoterapii jest pielęgnowanie skóry i zatrzymanie procesów starzenia. Dzisiaj cały czas żyjemy w biegu. Mamy niewiele chwil dla siebie, nie mówiąc już o wygospodarowaniu chociażby kilku minut na nałożenie maseczki, masaż czy regularny sport. Ma to odbicie w wyglądzie naszej cery, która szybciej staje się zmęczona, poszarzała i zaczynają pokrywać ją zmarszczki.

Mezoterapia podaje związki aktywne, czyli odpowiednio dobrane do potrzeb pacjenta mieszkanki leków i witamin, aby zwalczyć problemy skóry, z którymi się boryka. Dzięki zabiegowi można:

  • Działać przeciwzapalnie,
  • Nawilżać skórę,
  • Przeciwdziałać obrzękom,
  • Zatrzymać i odwrócić procesy starzenia,
  • Odżywić i rewitalizować skórę,
  • Sprawić, że cera jest znowu pełna blasku, jędrna i nawilżona.

Mezoterapia wprowadza pod skórę różne substancje, pośród których najbardziej popularnymi są: kwas hialuronowy, aminokwasy, kofeina, sole mineralne, wyciągi roślinne czy krzemionka organiczna. Jakie są rodzaje mezoterapii?

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to w odróżnieniu od pozostałych bezinwazyjny zabieg, polegający na zastosowaniu impulsów elektrycznych. Otwierają kanaliki skóry, pozwalając przedostać się odżywczym preparatom. Tego rodzaju zabieg może nie tylko odmładzać cerę, ale również redukować cellulit i tkankę tłuszczową.

Ten rodzaj mezoterapii jest alternatywą dla przedstawionej poniżej mezoterapii igłowej. Nie wykorzystuje igły, ale wysokonapięciowy, jednokierunkowy prąd o częstotliwości radiowej. Ultradźwięki zapewniają szybkie efekty, a preparaty mogą być dokładnie dostosowane do potrzeb pacjenta.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa należy do cieszących się największą popularnością zabiegów medycyny estetycznej. Wprowadza w głąb skóry substancje odżywcze, wykorzystując do tego strzykawkę i igłę. Mimo to zabieg nie boli, jest dobrze znoszony przez osoby, które mu się poddają. Aktywne substancje mogą od razu trafić do miejsc, w których są potrzebne i zadziałać zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Mezoterapia igłowa działa na dwa sposoby – nie tylko przez wstrzyknięcie preparatów, ale również przez liczne nakłucia, wywołujące konieczność samo regeneracji skóry. Podawanie substancji leczniczych jest pomocne nie tylko dla pacjentów chcących odmłodzić wygląd twarzy, ale również tych borykających się z problemem łysienia, z cellulitem, rozstępami oraz przebarwieniami.

[avg] ([per]) [total] vote[s]