Woda alkaliczna to skarb dla naszego zdrowia. Redukuje zakwaszenie organizmu, oczyszcza ciało z toksyn i lepiej nawadnia komórki. Dodaje nam energii, polepsza przemianę materii i działa jak antyoksydant. Na rynku dostępnych jest wiele jonizatorów wody, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, wielkością i ceną. Przygotowaliśmy krótki poradnik o rodzajach jonizatorów wody.

Jonizatory domowe i przenośne

W profesjonalnych sklepach znajdziemy jonizatory stacjonarne, które generują większe ilości wody alkalicznej oraz przenośne, które możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Różnią się budową, wydajnością i zasadą działania. Jeśli chodzi o jonizatory domowe, możemy wybierać między urządzeniami umieszczanymi na blacie lub pod nim. Najbardziej zaawansowane urządzenia pozwalają na regulowanie poziomu alkalizacji i pozwalają nawet na uzyskanie wody kwaśnej, o pH wynoszącym od 3 do 3,5. Taka woda jest idealna do dezynfekcji.

Jonizatory przepływowe

Warto się im bliżej przyjrzeć, ponieważ są niezwykle funkcjonalne i pozwalają na generowanie dużej ilości wody alkalicznej w krótkim czasie. Tego typu jonizatory można podłączyć bezpośrednio do kranu lub do wyjścia wody ze ściany. Tego typu jonizatory mogą generować nawet 2,5 litra wody na minutę, posiadają systemy samoczyszczenia. Filtry w jonizatorach wykonane są zwykle z węgla granulowanego, węgla posrebrzanego i siarczanu wapnia. W tak zaawansowanych urządzeniach filtry wymienia się rzadziej, niż w prostych modelach.

Jonizatory wykorzystujące nanofiltrację

Obok jonizatorów wykorzystujących proste filtry do uzdatniania wody pojawiły się na rynku jonizatory wykorzystujące nanofiltrację. Woda zostaje oczyszczona ze wszelkich mikrozanieczyszczeń czy metali ciężkich, ale nie jest pozbawiana minerałów ważnych dla naszego zdrowia, takich jak magnez, sód i wapń. Mamy więc redukcję kosztów eksploatacji, ponieważ nie potrzebujemy wkładów, które zapewniają mineralizację wody. Więcej o jonizatorach wody i metodach jej uzdatniania można przeczytać na blogu: www.blog.jonizatorywody.pl.