Po dniu pełnym obowiązków, stresów i nieustannej pogoni, któż z nas nie marzy o chwili odpoczynku? W ciepłym domu, z filiżanką ulubionego napoju, z relaksującą muzyką w tle… A gdyby jeszcze dodać do tego wygodne miejsce do siedzenia, chociażby w postaci fotela wiszącego? Wówczas popołudniowy wypoczynek zyskałby zupełnie innego wymiaru…

Relaks – nie tylko na salonowej sofie

Decydując się nie niestandardowe rozwiązania, zapewniamy sobie moc wrażeń i nieocenione chwile radości. Jednym z nich są bez wątpienia fotele wiszące, które jeszcze do niedawna zarezerwowane były wyłącznie do ogrodów, dziś coraz chętniej goszczą na wyposażeniu mieszkań. Trudno bowiem wyobrazić sobie lepszy wymiar wypoczynku od swobodnego bujania, przywodzącego na myśl okres beztroskiego dzieciństwa. I bez względu na to, gdzie ostatecznie zagości, będzie gwarantem relaksu, wypoczynku i oddechu od codziennych kłopotów i zmartwień.

Fotele wiszące i ich rodzaje

Na rynku wyróżnić można kilka rodzajów tych wiszących mebli. Jednym z nich jest fotel hamakowy, o konstrukcji przypominającej klasyczny hamak, z tą różnicą, że zakończenia tkaniny umiejscowione są na jednym drążku, aby możliwe okazało się stworzenie wygodnego siedziska. To najlepsza propozycja dla osób, które z racji ograniczeń powierzchniowych, nie są w stanie zamontować bujaka w tradycyjnej postaci. Lekkie, wygodne, zapewniające nieskrępowaną możliwość przenoszenia.

Kolejny rodzaj foteli wiszących stanowią modele wiklinowe, w których aluminiową konstrukcję powleka wiklina i juta. O kształcie przypominającym owal albo kulę. Sprzedawane wraz z obszerną poduchą – dla większego komfortu użytkowania. Niezastąpione w aranżacjach skandynawskich, prowansalskich, boho czy vintage. W dalszej kolejności wymienić można drewniane fotele wiszące, które z racji swoich gabarytów i dużej wagi, wybierane są głównie do ogrodów. Nie oznacza to jednak, że nie można umieścić ich w domu. Decydując się na takie rozwiązanie, naszym obowiązkiem będzie zapewnienie mu należytej ilości wolnej przestrzeni – dla swobodnego użytku.

Odrębną kategorię stanowią designerskie fotele wiszące, zaprojektowane i wykonane przez wybitnych projektantów. Tym, czym charakteryzują się od swoich poprzedników to oryginalną, często futurystyczną konstrukcją, zastosowaniem nietypowych materiałów, w tym także trudno dostępnych, co oczywiście nie pozostaje obojętne na cenę, która w wielu przypadkach osiąga bajońskie wartości.

[avg] ([per]) [total] vote[s]