Rezerwacja miejsca w hotelu to wstęp do każdej podróży służbowej, urlopu bądź wakacji. Aby pobyt w obiekcie był udany, warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą uniknąć rozczarowania i niepotrzebnych nerwów. Jakie kwestie wziąć pod uwagę rezerwując hotel? Dowiedz się, w jaki sposób ustrzec się przed rezerwacją miejsca w nieuczciwych obiektach noclegowych i tym samym, jak nie stracić pieniędzy.  

Rezerwacja miejsca w hotelu – bezpośrednio czy u pośredników?

Obecnie zarezerwowanie hotelu jest bardzo proste i nierzadko wymaga tylko kilku kliknięć. Po wyborze obiektu noclegowego, można go zarezerwować i opłacić na kilka sposobów m.in.:

  • bezpośrednio dzwoniąc do hotelu,
  • rezerwują przez stronę internetową obiektu
  • lub korzystając z pośredników – poprzez portale internetowe.

Warto podkreślić, że chociaż większość osób zna przynajmniej kilka, rozpoznawalnych stron internetowych, na których można zarezerwować hotel praktycznie w każdym miejscu na ziemi, to ceny tam nie zawsze są najniższe. Nierzadko okazuje się, że bardziej atrakcyjne oferty znajdują się na stronie internetowej konkretnego hotelu. Ponadto, tylko tutaj można także znaleźć oferty specjalne takie jak np. weekend we dwoje, podróż służbowa za pół ceny itp. Warto również podkreślić, że pośrednicy często nie patrzą ludzkim okiem na klienta w sytuacjach niespodziewanych i bez ogródek mogą np. odwołać rezerwację w dniu wyjazdu ze względu na utratę ważności karty kredytowej. Dobry i tani hotel zawsze wychodzi naprzeciw do klienta, dlatego ma w takich sytuacjach inne sposoby postępowania i dzwoniąc do niego, stara się jak najszybciej rozwiązać problem.

O czym jeszcze warto pamiętać rezerwując miejsce w hotelu?

Rezerwując hotel, warto zwrócić uwagę na metody płatności za pobyt. Najczęściej jest to przelew elektroniczny lub płatność kartą kredytową, dlatego warto upewnić się wcześniej, czy hotel obsługuje konkretny bank (np. dany bank zagraniczny) oraz czy ma się wymaganą kartę płatniczą – podkreśla specjalista z Hotelu Sleep we Wrocławiu.

Warto także sprawdzić, czy hotel wymaga przedpłaty oraz ile ona wynosi. Jeśli jest to 100% kwoty, to należy liczyć się z tym, że w wyniku anulacji wyjazdu pieniędzy zostaną utracone. Najczęściej hotele wymagają przedpłaty w wysokości 30% kwoty oraz większej w gorących okresach np. w święta, długie weekendy itd. Ponadto, warto dokładnie przeczytać warunki rezerwacji, które oferuje hotel. Rezerwując miejsce w hotelu, zazwyczaj potrzebne są tylko podstawowe dane gości. Z kolei, jeśli płatność wykonywana jest kartą kredytową, to dodatkowo należy w formularzu określić jej typ, podać numer, datę ważności oraz kod CVV/CVC i dane właściciela karty.

[avg] ([per]) [total] vote[s]