Dobrze dobrane drzwi tarasowe to nie tylko estetyka, ale również wygoda i funkcjonalność, która ujawnia się każdego dnia. Dlatego też świadomy zakup tego elementu jest tak ważny. Ciekawym rozwiązaniem na taras jest wybór przesuwnych drzwi bez progu. Czym się one charakteryzują i jakie mają zalety? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Charakterystyka przesuwnych drzwi tarasowych bez progu

Drzwi przesuwne różnią się od zwykle montowanych modeli tym, że nie otwierają się do środka pomieszczenia, ale można je przemieścić wzdłuż okien lub ściany. Ich obsługa jest łatwa i nie wymaga użycia dużej siły, czasem nawet wykorzystuje się do niej specjalny pilot. Dodatkową opcją w przypadku przesuwnych drzwi jest brak progu. Dzięki temu jeszcze łatwiej przemieszczać się między domem a tarasem, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci, osób starszych, a także wózków. Drzwi tarasowe zapewniają komfort, ale wiążą się też z atrakcyjnością wizualną. Przejścia tego typu są nowoczesne i występują w tylu wersjach, że można je dopasować do dowolnego pomieszczenia. Ważny jest także wybór rozmiaru drzwi oraz materiału, z którego będą one wykonane – z reguły jest to aluminium lub PVC, ale czasem spotyka się również drewno.

Zalety drzwi przesuwnych bez progu

Wiadomo już, że drzwi przesuwne prowadzące na taras są bardzo łatwe i wygodne w obsłudze. Poza tym brak progu zwiększa komfort, a także zapewnia bezpieczeństwo osobom mającym problemy z poruszaniem się. Kolejną bardzo istotną zaletą jest natomiast wykorzystanie małej przestrzeni. Drzwi przesuwne przemieszczają się wzdłuż okien lub ściany, dlatego można bez przeszkód zagospodarować miejsce wokół nich. Z tego względu rozwiązanie to sprawdzi się dobrze nawet w małych pomieszczeniach. Inną korzyścią płynącą z wyboru drzwi przesuwnych bez progu jest nowoczesna estetyka. Umożliwiają one umieszczenie w salonie dużych przeszkleń, które zapewniają dopływ światła i lepszy kontakt z naturą. Przesuwne drzwi bez progu na taras można znaleźć na przykład w ofercie firmy TUR-PLAST, której przedstawiciele działają w takich miastach jak Wałcz, Piła, Koszalin, Kołobrzeg, Szczecinek, Szczecin, Goleniów, Wolin, Świnoujście czy Białogard. 

Najlepiej zaopatrywać się w nie u zaufanych producentów, w przeciwnym razie elementy te przyniosą więcej frustracji niż pożytku. Drzwi przesuwne dobrej jakości to także mniejsze straty ciepła oraz większa ochrona przed hałasem. Warto dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnego modelu, a w razie problemu poprosić o pomoc doświadczonego specjalistę. Odpowiednio dopasowane drzwi przesuwne bez progu pozwolą zadbać o komfort i bezpieczeństwo domowników na co dzień.

Rate this post