Dzięki przepustom i odbojom gumowym, drzwi i klapy sedesów nie uderzają w ściany, meble lub kafelki. Te niewielkie produkty zwane również odbojnikami lub ogranicznikami najczęściej wykorzystuje się w ciasnych pomieszczeniach, łazienkach z delikatnymi płytkami i wszędzie tam, gdzie futryna z drzwiami znajduje się blisko ściany. Przy ich zastosowaniu pełne otwarcie drzwi czy oparcie klapy sedesu bezpośrednio o ścianę staje się po prostu niemożliwe.

Rodzaje odbojów gumowych

Na rynku można znaleźć co najmniej kilka rodzajów przepustów i odbojów gumowych. Takie wyroby sprzedaje między innymi Agro-Hurt, a więc przedsiębiorstwo dostarczające kompleksowe wyposażenie wyrobów gumowych i technicznych. Jakie odboje najczęściej proponuje?

Najpopularniejsze są odboje podłogowe, czyli produkty montowane na podłodze. Możesz zdecydować się na wariant przyklejany albo przykręcany. Jeśli wybierzesz pierwszy model ogranicznika, pamiętaj by zastosować do niego klej o dużej przyczepności do podłoża. Zależy Ci na większej i pewniejszej wytrzymałości? W takim razie postaw na odbój przykręcany, który mocuje się za pomocą trwałego wkrętu. Nie możesz sobie pozwolić na stały montaż produktu? W takiej sytuacji powinien Cię zainteresować odbój wolnostojący. Ten model ogranicznika najczęściej wykorzystuje się w przestrzeniach mieszkalnych, w których szkoda naruszyć drewniany parkiet.

Odbój ścienny jest podobny do modelu podłogowego. Jak sama nazwa wskazuje, montuje się go na ścianie – przykręcając lub przyklejając. Ten produkt najczęściej wykorzystuje się w łazienkach, jako ogranicznik dla deski sedesowej. Alternatywnie możesz się zdecydować na odbój z magnesem, a nawet specjalny odbój drzwiowy na klamkę. Wkładany bądź zaczepiany o klamkę odbojnik, można w każdej chwili zdjąć.

Przepusty i odboje gumowe – materiał wykonania

Ograniczniki drzwiowe wykonuje się zarówno z mosiądzu, aluminium, stali, jak i silikonu czy gumy. Dlaczego to produkty gumowe zdobyły największą popularność?

W przypadku tego rodzaju produktów stawia się na wytrzymałość i odporność na uderzenia. Ważne są też estetyka wykonania i skuteczność danego odboju. Gumowe modele są trwałe, ciche przy pracy i naprawdę dobrze amortyzują energię. Niegdyś produkowano je masowo, nie zwracając za bardzo uwagi na prezencję. Obecnie odboje gumowe są nie tylko wytrzymałe, ale też dostępne w wielu wersjach – zarówno kolorystycznych, jak i tych dotyczących kształtu oraz formy. Wedle własnych upodobań, możesz zdecydować się na nierzucający się w oczy, prosty ogranicznik lub model fantazyjny i kolorowy.

Rate this post