Co może być trudnego w pomalowaniu ścian i sufitu? Myśli tak wiele osób, zabierając się samodzielnie za te czynności. Jeżeli pokrywane farbą powierzchnie są równe, mamy spore szanse, że uda nam się zrobić to dobrze. Jeżeli wymagają natomiast wyrównywania lub naprawiania ich defektów, bez doświadczenia w tynkowaniu nie łudźmy się, że będą wyglądały estetycznie. W takich trudnych przypadkach potrzebny jest nam malarz pokojowy – osoba z praktyką, nieraz kończąca szkolenia z zakresu malowania pomieszczeń i co ważniejsze, polecana przez wielu zadowolonych, byłych klientów.

Aby świadomie zdecydować, czy chcemy sami brudzić się farbami i tracić czas oraz nerwy na malowanie czy wolimy jednak oddać nasze ściany i sufity w ręce profesjonalisty, zobaczmy, jakie zalety niesie ze sobą druga  z tych opcji.

Gwarancja pięknie pomalowanych ścian

Zatrudniony przez nas profesjonalny malarz pokojowy jest gwarancją tego, że nasze ściany będą idealnie pokryte. Dzięki jego pracy unikniemy niemiłych niespodzianek takich jak zacieki, przebicia czy nierównomierne pokrycie powierzchni farbą. Uchroni nas to przed wydawaniem dodatkowych pieniędzy na nową farbę, aby poprawić defekty pierwszego malowania.

Dlaczego profesjonalny malarz jest gwarantem pięknych ścian?

 • Posiada doświadczenie w pracach wykończeniowych.
 • Ma wiedzę na temat najnowszych technologii pokrywania powierzchni i używania efektów dekoracyjnych.
 • Stosuje różne techniki i sprzęt (pędzle, spraye i rolki do malowania).
 • Umie pokrywać ściany różnymi środkami (farbami, lakierami, tapetami, farbami dekoracyjnymi i innymi materiałami wykończeniowymi).
 • Zna właściwości każdej z farb, barwników czy lakierów, dzięki czemu podpowie, które z nich są idealne dla nas oraz orientuje się doskonale w metodach ich aplikacji.
 • Poznaje nasze wymagania odnośnie używanych materiałów i potrafi nam doradzić podczas ich wyboru.
 • Sam miesza farby, barwniki lub lakiery z różnymi dodatkami w celu otrzymania zadowalającego nas koloru i gęstości.
 • Zapewnia nam usługi świadczone na wysokim poziomie.
 • Daje gwarancję na swoją pracę, zatem w  razie usterek nieodpłatnie poprawi ją, chroniąc nas przed dodatkowymi kosztami.

Proste ściany bez dziur i szczelin

Malarz pokojowy nie tylko pokrywa nasze ściany odpowiednio dobraną farbą, ale również, gdy mamy do czynienia z profesjonalistą, sam przygotowuje je do malowania. Nie musimy zatem wypełniać szczelin czy uzupełniać ubytków tynku – malarz sam to zrobi w ramach swojej płacy. Jego usługi obejmą np:

 • Profesjonalne wypełnienie kitem lub pianką silikonową dziur, pęknięć przy użyciu stosownych narzędzi: wyciskacza lub noża do kitu
 • Zagruntowanie powierzchni w celu przygotowania jej do pokrycia
 • Różne sposoby przygotowania powierzchni do malowania, chociażby: szlifowanie papierem ściernym, zeskrobywanie, czyszczenie strumieniem wody, mycie, stosowanie preparatów wywabiających plamy oleju, pleśń

Zwolnienie nas z jakichkolwiek obowiązków związanych z malowaniem

Profesjonalny malarz pokojowy nie tylko samodzielnie czyści nasze ściany przed pomalowaniem, ale też własnoręcznie przygotowuje swoje miejsce pracy. Przykrywa przedmioty folią lub papierem, osłaniając je przed zabrudzeniem, usuwa lub prosi o pomoc w usunięciu niepotrzebnych mu w danej chwili sprzętów, wyjmuje włączniki światła, zdejmuje żyrandole.  Sam zaopatrzy się w drabinę do pracy na wysokości i sam ją sobie ustawia. Po zakończeniu usługi sprząta również miejsce swojej pracy – myje pojemniki, usuwa filię, czyści to, co przypadkiem zachlapał farbą. My przychodzimy na gotowe…

Jak widzimy, profesjonalny malarz pokojowy to gwarancja pięknych ścian bez naszego najmniejszego wysiłku. Co prawda, jego zatrudnienie trochę kosztuje, ale pozwoli nam w zamian oszczędzić nasz cenny czas i nerwy. Bez wprawy w pokrywaniu powierzchni najczęściej efekt końcowy nie zadowala nas – przebicia, zacieki… Tak wyglądające ściany musimy malować ponownie, płacąc znów za farbę i tracąc czas. Zatem nie lepiej zatrudnić specjalistę i oszczędzić sobie frustracji?