Nie ma na świecie osoby, która zawsze ma pomysł na idealny prezent świąteczny dla swoich bliskich. Internet jest świetnym źródłem inspiracji – z jednej strony pełno w nim wskazówek, artykułów, czy poradników, z drugiej natomiast sklepów, w których od razu można zamówić wybrane produkty, albo chociażby porównać ich cenę. Oto 3 pomysły na udany prezent świąteczny szczególnie doceniane przed zbliżającymi świętami.

Świąteczne zestawy prezentowe z alkoholem

Jako tegoroczny prezentowy hit świąteczny zapowiadają się eleganckie zestawy prezentowe z alkoholem. Większość z nich jest personalizowana, przez co etykieta na butelce albo kartonik, w który zapakowano zestaw, zdobiony jest świątecznym wzorem i imieniem osoby, dla której szykuje się podarunek. W zestawach prezentowych znaleźć można butelkę z alkoholem oraz zwykle dwie przeznaczone do niego szklanki. Niektóre alkohole sprzedawane są samodzielnie w ozdobnych butelkach lub opakowaniach i są to między innymi wino, litrowe piwo, whisky, gin, albo świąteczny likier piernikowy. W zestawach ze szklankami dostępne są między innymi Bellini, czyli włoski koktajl z musem brzoskwiniowym, klasyczne whisky, albo Prosecco.

Prezenty na święta w formie zestawów z alkoholem mogą przybierać także bardziej nietypową formę. Dużą popularnością cieszą się na przykład upominki z belgijskimi konfiturami, w których składzie znajdują się najsłodsze europejskie owoce i alkohol. Inna propozycja to czekoladki z alkoholem takim jak na przykład likier w ciekawych kształtach i pięknym, ozdobnym pudełku.

Portfele, kosmetyczki i inne wyroby ze skóry naturalnej

Wśród prezentów świątecznych wykonywanych ze skóry naturalnej właściwie każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierać można spośród portfeli, etui na karty, okulary, a nawet laptopa, breloków, zakładek do książek, kosmetyczek, szkatułek na biżuterię, a nawet podkładek pod mysz komputerową. Wszystkie te produkty wykonywane są w całości z naturalnej skóry licowej, która słynie ze swojej trwałości. Skórzane portfele zwykle używa się co najmniej przez kilka, a częściej nawet kilkanaście lat!

Skórzany portfel to dość popularny prezent na święta, ale to, co czyni go całkowicie unikatowym upominkiem, to jego personalizacja. Na gładkiej powierzchni skóry najczęściej nanosi się inicjały przyszłego właściciela portfela umieszczane w rogu. W podobny sposób spersonalizować można każdy inny skórzany produkt, jak kosmetyczka, zakładka do książki, czy podkładka pod mysz.

Ciekawie zapakowane skarpetki na święta

Na świąteczny prezent najczęściej wybiera się skarpetki z typowymi świątecznymi wzorami, takimi jak na przykład renifery, albo chociaż płatki śniegu. W ostatnim czasie jednak hitem wśród upominków stały się skarpetki, które co prawda nie mają świątecznych wzorów, ale pakowane są w bardzo nietypowy, przyciągający wzrok sposób. Mowa między innymi o zestawie skarpetek w formie hamburgera – są one złożone w kartoniku wyglądającym jak ten z restauracji, kolorami ułożone tak, aby jedna z nich przypominała bułkę, inna plaster sałaty, kolejna natomiast wysmażone mięso.

W jakiej jeszcze formie można spotkać skarpetki na prezent? Są to między innymi zestawy spakowane w formie okrągłej pizzy albo podłużnej tortilli, a nawet kiszonych ogórków – w tym przypadku są one zapakowane do szklanego słoiczka, w którym ich zielone wzory wyglądają jeszcze realniej.

Rate this post