Wybór prezentu na parapetówkę to nie lada wyzwanie. Taki upominek musi być bowiem zarówno praktyczny, jak i trafiać w gusta gospodarzy i pasować do stylu, w jakim urządzony został ich dom czy mieszkanie. Jaki prezent na parapetówkę sprawdzi się najlepiej? Oto kilka propozycji prezentów na nowe mieszkanie.

Prezent na parapetówkę — czym kierować się przy wyborze?

Co na prezent na parapetówkę sprawdzi się najlepiej? Tego typu zakup powinien być przemyślany — jedynie wówczas będziemy mogli być pewni, że przypadnie on do gustu bliskich nam osób i dobrze sprawdzać będzie się w nowym gniazdku. Inny prezent na parapetówkę sprawdzi się w przypadku kolegi, który wyprowadził się z rodzinnego domu na studia, inny — u pary, która spodziewa się dziecka i postanowiła zmienić lokum na większe.

Bardzo ważne jest, by prezent do nowego domu pasował do danej aranżacji. Wybierając upominek na nowe mieszkanie, najlepiej spytać jego właścicieli, w jakim wnętrzu zostało ono urządzone lub jakie kolory w nim dominują. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by podpytać, jakich sprzętów czy akcesoriów im brakuje. To sprawdzony sposób na przydatny prezent na nowe mieszkanie, który nie będzie zdublowany z upominkami od pozostałych gości imprezy.

Co kupić na parapetówkę? Wybierając podarunek na tego typu imprezę, warto się również zastanowić, czym interesuje się dana osoba i co lubi. Przykładowo, w mieszkaniu podróżnika doskonale prezentować będzie się duża, ozdobna mapa na ścianę. Miłośnika ziołowych naparów ucieszy natomiast zaparzacz do herbaty.

Jeżeli chodzi o cenę prezentu na parapetówkę dla faceta, powinna być ona dopasowana do budżetu, jakim dysponujemy. Gustowny, przydatny podarunek nie musi kosztować dużo — idealny prezent na wprowadziny do nowego domu kupimy już za około 50 zł.

Akcesoria kuchenne — dobry pomysł na upominek na nowe mieszkanie

Co się kupuje na parapetówkę? Ponadczasowym i niezwykle praktycznym upominkiem są akcesoria kuchenne. Warto postawić na dodatki o uniwersalnym designie, które dobrze prezentować będą się we wnętrzach zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych czy takich, w których króluje styl skandynawski.

W każdej kuchni dobrze sprawdzi się chlebak. Mnogość dostępnych na rynku akcesoriów tego typu sprawia, że każdy znajdzie idealne akcesorium tego typu. Do produkcji chlebaków wykorzystuje się różnego rodzaju materiały: od drewna, przez metal, aż po plastik. Szukając ciekawej alternatywy dla klasycznego pojemnika na chleb, warto postawić na model, którego pokrywka będzie pełnić jednocześnie funkcję deski do krojenia. Taki gadżet sprawdzi się w szczególności u posiadaczy niewielkich kuchni, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota.

Jaki wybrać prezent na parapetówkę? W każdym mieszkaniu przyda się zestaw filiżanek do kawy i herbaty. W zależności od modelu, taki komplet składać może się z 2, 4 czy 6 elementów. Do wyboru są filiżanki tak jednokolorowe, jak i pokryte rozmaitymi wzorami — geometrycznymi czy kwiatowymi. Jeżeli zastanawiacie się, jaki prezent na ślub najlepiej kupić, komplet filiżanek znakomicie sprawdzi się również na tego typu okazję.

Oryginalne prezenty na parapetówkę

Chcąc zaskoczyć naszych bliskich, wręczyć można im oryginalny prezent na parapetówkę. Dobrym pomysłem będzie karafka o oryginalnym kształcie, na przykład czaszki. W takim naczyniu znaleźć może się zarówno wino, jak i whisky, woda czy sok. Karafka o niebanalnej formie znakomicie prezentować będzie się tak w barku, jak i na stole.

Jeżeli wiemy, że bliska nam osoba jest miłośnikiem gotowania, a jej kuchnia została urządzona w tradycyjnym stylu, nic nie stoi na przeszkodzie, by wręczyć jej kamionkowe naczynia, które to w ostatnim czasie przeżywają swój renesans. Dobry pomysł na prezent na parapetówkę to na przykład kamionkowy garnek na smalec czy maselniczka.

Co można kupić na parapetówkę? Najważniejsze, by taki prezent był dobrze przemyślany — to gwarancja codziennych sukcesów w wyborze funkcjonalnego, gustownego upominku.

[avg] ([per]) [total] vote[s]