Przydomowa oczyszczalnia ścieków wymaga odpowiedniego utrzymania. Jej poprawne działanie uzależnione jest od zbilansowanej ilości mikroorganizmów, które zapewniają stałe, efektywne samooczyszczanie się zbiornika. Bakterie do szamba występują pod różnymi postaciami. Skoncentrowana mieszanka kultur bakteryjnych oraz enzymów może mieć także różnorakie zastosowanie. Oto trzy rodzaje najczęściej spotykanych na rynku aktywatorów do szamb.

Bakterie do szamba do udrażniania rur i drenaży

Typowe aktywatory do szamba mają zapoczątkować i uregulować reakcje biochemiczne rozkładu materii w osadniku. Są niezbędne by uruchomić przydomową oczyszczalnie oraz okresowo poprawiać jej efektywność. Bakterie do szamba – tabletki, proszek lub koncentrat – można nabyć w wielu sklepach ogrodniczych, budowlanych oraz w sprzedaży online.

Aby utrzymać rury i drenaż w dobrym stanie poleca się preparaty do szamb firmy NeoBac. Proszek do szamba przeznaczony do rur posiada w składzie dużą ilość bakterii oraz enzymów lipolitycznych, które mają za zadanie rozpuścić kożuchy i złogi tłuszczowe, będące najczęstszą przyczyną zatykania się rur kanalizacyjnych. Reakcje rozkładu usuwają także źródła odorów. Regularne stosowane bakterie do szamba od Aktywatory.pl pozwolą utrzymać rury i drenaże w dobrej kondycji przez długi czas. Co ważne, jest to produkt ekologiczny, który nie ma negatywnego wpływu na cały system kanalizacyjny.

Bakterie do szamba na uruchomienie oczyszczania

Aktywatory do szamb, zwane również starterami, to produkty niezbędne do tego, by przydomowa oczyszczalnia funkcjonowała należycie. Gdy spojrzymy na teorię, można zakładać, że naturalna flora bakteryjna powinna poradzić sobie z powolnym rozkładem materii. Po co więc bakterie do szamba? Są absolutnie niezbędne, gdyż w ściekach bytowych, oprócz naturalnych produktów znajdują się także roztwory syntetyczne oraz bakteriobójcze, np. detergenty. Zmniejszają one naturalne kolonie bakteryjne i samooczyszczanie zanika. Podobnie sprawa ma się w przypadku długotrwałego zaniku dopływu ścieków do osadnika.

1.jpg

Aktywatory do szamba gwarantują gwałtowny wzrost flory bakteryjnej w osadniku. Wartymi polecenia są preparaty do szamb marki Bio7. Produkty te mają bardzo bogaty skład: oprócz bakterii do szamb znajdą się tutaj także drożdże, enzymy oraz witaminy. Ciekawy aktywator do szamba to produkt Bio7 2w1, który działa nie tylko jako starter, ale także jako aktywne usuwanie związków tłuszczowych. Produkt ten dedykowany jest do oczyszczalni, które mają wyjątkową tendencję do przetłuszczania się.

Uniwersalne bakterie do szamba

Warto zwrócić uwagę, że na polskim rynku można trafić na rozwiązania kompleksowe. Przykładem są tabletki do szamba ekologicznego marki Sanidenn. Jedna kapsułka zawiera ponad 5 miliardów bakterii. Oprócz tego formuła preparatu do szamba została opracowana w taki sposób, aby działać skutecznie w warunkach tlenowych i beztlenowych, hamować rozwój szkodliwych i chorobotwórczych drobnoustrojów, a także wiązać metale ciężkie. Tabletki do szamba są bardzo wygodne w dozowaniu – wystarczy wrzucić kapsułkę do zlewu lub toalety z częstotliwością, jaką podaje na opakowaniu producent.

[avg] ([per]) [total] vote[s]