Prasowanie jest czynnością niewdzięczną. Wystarczy chwila nieuwagi, by materiał krzywo się złożył i wyglądał nieestetycznie. Męczące bywa prasowanie ubrań, a co dopiero takich tkanin jak firany czy inne wymagające tekstylia. Na szczęście rynek oferuje inteligentne rozwiązania, opracowane specjalnie dla takich sytuacji. Zapoznaj się z wielofunkcyjnymi prasowaczami parowymi, które operują w pionie, i dowiedz się, jakie są ich największe zalety. W jakich sytuacjach najlepiej z nich korzystać?

Czym jest prasowacz parowy?

Najprościej rzecz ujmując, prasowacze parowe to żelazka do prasowania w pionie. Ich przeznaczenie jest jednak dużo bardziej zróżnicowane. Z pomocą tych urządzeń nie tylko nadasz tkaninom idealną gładkość, ale również odświeżysz je i wyeliminujesz nieprzyjemne zapachy. Przydadzą się w wielu sytuacjach. Zrobisz z nich bowiem użytek zarówno w przypadku zwykłych ubrań, jak i wspomnianych firan, a nawet tapicerowanych mebli czy zabawek. W takich okolicznościach nie na wiele zda się tradycyjne żelazko. Jego rozgrzana powierzchnia może przypalić materiał, co nie na pewno nastąpi, jeśli użyjesz prasowacza parowego.

Jakie są zalety prasowacza parowego?

Wielofunkcyjność to nie jedyny plus prasowacza parowego. Warto zwrócić uwagę również na jego łatwą obsługę. Żeby zrobić z niego użytek, nie potrzebujesz żadnej deski ani innych pomocy. Możesz swobodnie obsługiwać urządzenie, podczas gdy ubrania czy firany pozostaną na wieszakach lub karniszach. Jedyne wyzwanie, które stoi przed Tobą, to dosięgnąć do tekstyliów na największych wysokościach. Gorąca para, wytwarzana przez prasowacz, wnika głęboko w strukturę materiałów, idealnie je wygładzając. Co istotne, w żaden sposób nie zagraża nawet najdelikatniejszym tkaninom. Zdecydowanie odróżnia to urządzenia tego typu od tradycyjnych żelazek.

Jeśli mierzysz się z wyzwaniem polegającym na odświeżeniu tapicerek lub zasłon, które przez lata zakurzyły się i nabawiły przykrego zapachu, prasowacz parowy doskonale zda egzamin. Gorąca para wodna wywabi zanieczyszczenia z materiałów, które staną się jak nowe.

Co istotne, urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, że pozwolą Ci również wyprasować i odświeżyć trudno dostępne elementy tkanin, na przykład kanty ubrań lub brzegi firan. Służą temu specjalnie przystosowane dysze i szczotki.

Prasowanie w pionie ułatwia życie

Podsumowując zalety prasowacza parowego, należy stwierdzić, że jest on zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze i bardziej wydajny niż klasyczne żelazko. Zaopatrz się w jeden z modeli, dostępnych na przykład w ofercie producenta SteaMaster, i odkryj wszystkie uroki prasowania w pionie.

[avg] ([per]) [total] vote[s]