Odpowiednie oświetlenie pozwala na zupełne odmienienie charakteru danego wnętrza. Mowa tu zarówno o lampach montowanych na sufitach czy ścianach, jak i produktach przytwierdzanych do mebli. W ostatnim czasie stosowanie dodatkowego oświetlenia pod kuchennymi czy łazienkowymi szafkami cieszy się ogromną popularnością. W jaki sposób warto zastosować takie produkty?

Oświetlenie LED jako sposób na dekorację mebli

W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej mebli z gotowymi żarówkami, ale niezwykle dużo możliwości dają także taśmy LED. Takie oświetlenie można przymocować samodzielnie do dowolnego punktu całej konstrukcji. Taśmy sprawdzają się doskonale zarówno w przypadku mebli kuchennych, jak i łazienkowych. Występują one w dziesiątkach wariantów różniących się od siebie kolorem czy szerokością, dzięki czemu dopasowanie odpowiedniego modelu do budowy danej szafki staje się niezwykle proste.

Oświetlenie LED można zastosować niemal wszędzie. Coraz popularniejszym trendem staje się dekorowanie w ten sposób mebli tapicerowanych. Standardowe taśmy LED znaleźć można w witrynach, pod szafkami kuchennymi i łazienkowymi oraz we wszelkich wnękach, których zawartość prezentuje się znacznie lepiej, jeśli jest dobrze doświetlona – tłumaczy pracownik sklepu Mikam oferującego różne warianty oświetlenia.

W przypadku szafek w salonie czy sypialni oświetlenie zwykle pełni funkcję ozdobną. Dodatkowe żarówki lub diody zastosowane w meblach łazienkowych i kuchennych są również ogromną pomocą podczas wykonywania różnych czynności. Zastosowanie taśm LED pod szafkami w kuchni zapewnia komfort podczas gotowania. Wystarczy włączyć światło, bez konieczności korzystania z głównej lampy.

Nowoczesne pomysły na oświetlenie mebli

Taśmy LED pod szafkami kuchennymi i łazienkowymi są klasyką, która pojawia się w wielu polskich domach. Na szczególną uwagę zasługują jednak zupełnie inne pomysły zyskujące popularność dopiero w ostatnim czasie. Doskonałym rozwiązaniem jest postawienie na wezgłowie łóżka w sypialni z wycięciami przesłoniętymi folią metaliczną. Wewnątrz znajdują się diody, które po włączeniu tworzą niesamowity efekt.

Oświetlenie można zastosować także pod łóżkiem. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku ciemnych pomieszczeń, do których w nocy nie dociera światło z podwórka. Wówczas nie trzeba zapalać głównej lampy, by bez problemu wstać z łóżka.

Dobrym pomysłem jest również oświetlenie wyspy kuchennej z czterech stron. Takie rozwiązanie znacznie powiększa optycznie pomieszczenie, co sprawdzi się w niewielkich pokojach. W tym celu można wykorzystać taśmy LED i zamontować je w taki sposób, by prezentowały się elegancko i dawały efekt optycznego uniesienia mebla ponad podłogę.

Rate this post