Wszystkim, którzy zdecydowali się aktualnie na zakup mieszkania, na pewno trzeba pogratulować uporu oraz przedsiębiorczości. Obecnie warunki oprocentowania dla kredytów hipotecznych są bardzo atrakcyjne. Odrębną kwestią pozostaje jednak to, że trzeba zgromadzić jeszcze wyższe niż kiedyś środki pieniężne na tzw. wkład własny. Dlatego też decydując się na nowe mieszkania Kraków trzeba dysponować już pewnym majątkiem, być przedsiębiorczym oraz jednocześnie dokładnie wiedzieć czego się chce. Powinniśmy kupując mieszkanie rozważyć multum rzeczy – nawet takich, które na pierwszy rzut oka nie wydają się dla nas istotne.

Patrz w przyszłość swoją i swojego mieszkania…

To całkowita prawda. Nie można oceniać przyszłości wyłącznie w kontekście spłaty kredytu. Taka perspektywa jest w pełni zrozumiała, ale powinniśmy tak postępować, aby mieszkanie po spłacie było dla nas realnie przydatne. Pamiętajmy, że gdy mieszkanie przejdzie na naszą własność będziemy już w dość zaawansowanym wieku, a pewne niedogodności pomijane w młodości, mogą się okazać wyjątkowo uciążliwe w wieku dojrzałym. Dlatego też nie należy podejmować decyzji na przysłowiowe „hurra”. O wiele lepiej, jest dokładnie przemyśleć sytuację, gdy decydujemy się na nowe mieszkania Kraków. Warto poczytać w Internecie o tym, na jakie elementy zwrócić uwagę.

Jeśli chcemy się wiązać z jakimś miejscem, to musimy bezwzględnie pamiętać m.in. o tym aby:

  • Mieszkanie było dobrze skomunikowane,
  • Jeśli chcemy mieć dzieci nawet za 5-10 lat, to już to przewidźmy przy zakupie mieszkania!
  • Parking podziemny to podstawa – z roku na rok będzie coraz mniej miejsc parkingowych. Już teraz mamy dramat, to lepiej nie myśleć, jak będzie za rok, a co dopiero za np. 15 lat!
  • Otoczenie to fundamentalna kwestia! Blisko park, sklep, lokale usługowe – to wszystko jest bardzo doceniane po upływie kilku lat życia w danym miejscu. Nie ignorujmy roli tego wszystkiego!

Można byłoby te dobre rady mnożyć w nieskończoność. Prawda jest jednak taka, że uczciwy deweloper powinien zwrócić nasza uwagę na atuty, które nie są przez nas dostrzegane w pierwszym momencie. Często patrzymy wyłącznie na powierzchnię mieszkania, cenę za metr kwadratowy, liczbę kondygnacji etc. Trzeba sobie jednak uzmysłowić, iż dla codziennego życia może mieć znaczenie np. jak wygląda dojazd do centrum miasta lub na wylotówkę codziennie, czy w pobliżu jest szkoła, czy jest autobus, aby można było nie dojeżdżać codziennie samochodem.

Już odrębną kwestią jest to, jak są wykonane nowe mieszkania Kraków. Zwróćmy uwagę na standard wykończenia obiektu, zastosowaną wentylację, ogrzewanie oraz np. montaż instalacji elektrycznej. To wszystko za kilka, kilkanaście lat może wymagać remontu lub wystąpić mogą niespodziewane trudności

[avg] ([per]) [total] vote[s]