Naturalne materiały zdobią pomieszczenia mieszkalne od wieków. Drewniana podłoga na stałe zagościła w naszej świadomości jako ciepła, piękna i pełna klasy. Współgra zarówno z tradycyjnym wystrojem, jak i z wnętrzem urządzonym nowocześnie. A dzięki swojej trwałości i funkcjonalności, jest inwestycją na lata, niezależnie od zmieniających się trendów.

Klasyka i styl

Podłoga z drewna to bez wątpienia klasyka w aranżacji wnętrz. Dawniej obecna w ekskluzywnych wnętrzach – starych, szlacheckich dworkach, pałacach, mieszczańskich kamienicach, eleganckich hotelach i restauracjach, dziś idealnie sprawdza się w domach i mieszkaniach, w nowoczesnych apartamentach, wielkomiejskich loftach czy podmiejskich rezydencjach. Wprowadza do wnętrza ciepło i niepowtarzalny, elegancki klimat.

Uniwersalność podłóg drewnianych sprawia, że bez trudu odnajdują się one we wszystkich stylach aranżacyjnych. Jeśli lubimy częste zmiany i podążanie za trendami, to podłoga raczej nie jest elementem, który chcemy wymieniać nadmiernie często. Dzięki uniwersalności i naturalnej estetyce drewna, możemy eksperymentować z innymi składnikami aranżacji – kolorami ścian, meblami, czy dodatkami.

Drewno to też przede wszystkim materiał niepowtarzalny – nie ma dwóch takich samych desek, o takim samym ułożeniu i wielkości słojów, czy identycznej kolorystyce. Podłoga drewniana jest ciepła i przyjemna w dotyku – doskonała do salonu, ale i do sypialni. Odpowiednio zabezpieczona sprawdzi się także w kuchni i łazience.

Trwałość i prozdrowotne właściwości

Niekwestionowaną zaletą drewnianych podłóg jest ich trwałość, szacowana nawet na kilkadziesiąt lat. A jeśli drewno z czasem zmatowieje pod wpływem ścierania, można je nawet kilkakrotnie poddawać renowacji i w ten sposób przedłużać jego żywotność i przywracać mu urodę. Jak mówi ekspert z firmy Melagu, mającej w swojej ofercie sprzedażowej m.in. podłogi drewniane:

Szukając odpowiedniej podłogi, warto postawić sobie pytania dotyczące naszych potrzeb. I tu – poza estetyką – ważne będzie wybranie twardości drewna, którą określa stopień odporności materiału na wszelkiego rodzaju wgniatanie i ścieranie. Musimy także wybrać sposób zabezpieczenia zakupionych podłóg drewnianych – czy będzie to lakier, wosk, czy olej. W naszej firmie nie tylko zapewniamy wysokiej jakości podłogi drewniane, ale też doradzamy w wybraniu najlepszego dla klienta rozwiązania.

Regularne stosowanie środków pielęgnacyjnych i konserwujących sprawi, że podłogi drewniane przez długi czas będą w nienagannym stanie. Dedykowane do tego rodzaju podłóg preparaty pielęgnacyjne są łatwe w użyciu, aplikowanie ich według zaleceń producenta utrwala i zabezpiecza drewno.

Warto również wspomnieć o prozdrowotnych właściwościach drewna, takich jak zdolność regulowania wilgotności w pomieszczeniu, czy przyjazność alergikom. Drewno podłogowe ma właściwości higroskopijne, które wpływają na domowy klimat przez cały rok. A dzięki właściwościom antystatycznym nie przyciąga kurzu i zapobiega powstawaniu alergenów.

[avg] ([per]) [total] vote[s]