Samochód przestał być dobrem luksusowym. Obecny jest niemal w każdym gospodarstwie domowym, a z powodu potrzeby ciągłej mobilności – stanowi element wręcz podstawowy.

Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy zakup auta jest konieczny, a brakuje gotówki? Z pomocą przychodzi kredyt na samochód.

Czym jest kredyt na samochód?

Kredyt samochodowy jest ciekawym produktem bankowym. Daje on możliwość zakupu samochodu w momencie, kiedy środki na naszym koncie są niewystarczające. Nie ma również potrzeby szukania poręczycieli. Dla banku gwarantem zwrotu pożyczonej kwoty jest sam pojazd i zawarta z kredytobiorcą umowa cesji.

Auto nowe czy używane

Wielu kupujących decyduje się na zakup używanego samochodu ze względu na znacznie niższe koszty. Rzadko jednak myślą o fakcie, że używane auto prędzej zacznie się psuć i poniesie ze sobą bardzo wysokie koszty napraw. Biorąc po uwagę takie czynniki, jak wiek i przebieg pojazdu, zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na zakup nowego samochodu. Z pomocą może tu przyjść kredyt na samochód.

Nowe samochody są niemal bezawaryjne i dają użytkownikowi pewność braku wad ukrytych. Bezcenna jest też radość z jazdy, bez generowania dodatkowych kosztów związanych z gruntownymi remontami i naprawami pojazdu, dlatego też nowe auta salonowe są zdecydowanie lepszym wyborem niż starsze, używane samochody.

Zasady udzielania kredytu samochodowego

Kredyt na auto jest tak zwanym kredytem celowym, czyli przeznaczonym na konkretny cel, jakim jest zakup samochodu. Nie ma tu obostrzeń jeśli chodzi o fakt czy będzie to samochód nowy, czy używany. Z definicji kredyt samochodowy jest przeznaczony na zakup pojazdu. Może więc być to nie tylko samochód osobowy, ale również przyczepa kempingowa, motorower, skuter, motocykl, a nawet łódź motorowa. Kredytobiorcy nie ogranicza również cena samochodu, pojemność silnika czy jego moc. Jeśli tylko wszystkie dokumenty zostaną dostarczone do banku, to jego przedstawiciel sporządzi odpowiednią umowę, która umożliwi nam zaciągnięcie kredytu samochodowego i spełnienie marzeń – w przypadku auta – o własnych czterech kółkach.

[avg] ([per]) [total] vote[s]