Ramy okienne można wykonywać z różnych materiałów. Obecnie na rynku najczęściej spotykane są trzy rodzaje: z PCV, drewniane i aluminiowe. Czym konkretnie się one charakteryzują oraz czym się kierować podczas wyboru idealnego produktu? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na temat cech oraz zalet poszczególnych rodzajów okien, aby w ten sposób ułatwić sobie podjęcie decyzji dotyczącej ich zakupu.

Okna PCV – skąd się bierze ich popularność?

Nie ulega wątpliwości, że plastikowe okna z PCV to jeden z najpopularniejszych rodzajów tych produktów. Powstają coraz nowsze modele, które przynoszą użytkownikom jeszcze więcej korzyści. Ich niewątpliwą zaletą jest również stosunkowo niska cena. PCV jest materiałem, który wykorzystuje się zwykle w przypadku okien o regularnych rozmiarach. Dobrze chroni ono przed hałasem, może jednak nie być aż tak efektywne w przypadku izolacji cieplnej. Produkty tego typu, a także okna wykonywane z innych materiałów, można znaleźć w specjalistycznych sklepach, takich jak na przykład Neumann Okna i Drzwi.

PCV to tworzywo, które pozwala na dużą różnorodność pod względem estetycznym, dzięki czemu łatwo dopasować profil do danej aranżacji. Co więcej, plastikowe okna nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Mimo tego, że nie stanowią one idealnego rozwiązania, to mają zalety, dzięki którym cieszą się popularnością.

Okna drewniane i aluminiowe – charakterystyka

Profile okienne można wykonywać również z innych materiałów, takich jak drewno i aluminium. Pierwsze rozwiązanie znajduje uznanie przede wszystkim wśród osób ceniących naturalne tworzywa. Drewno to solidny materiał, który zapewnia dużą stabilność ram okiennych, niestety jest podatne na działanie wilgoci.

Okna aluminiowe charakteryzują się z kolei lekkością, a jednocześnie trwałością i odpornością na rdzę. Sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach, jednak ich istotną wadą są niskie właściwości izolacyjne. Oba wymienione materiały mogą stanowić także dobrą opcję w przypadku okien o nieregularnych rozmiarach. Na szczęście istnieją rozwiązania pozwalające czerpać jak największe korzyści z poszczególnych materiałów.

Polegają one przede wszystkim na łączeniu tworzyw. Dlatego też na rynku dostępne są specjalne nakładki aluminiowe czy też profilowe drewniano-aluminiowe lub PCV-aluminiowe. Warto zapoznać się z ofertą specjalistycznych sklepów, a także w razie potrzeby skorzystać z porad profesjonalistów, którzy pomogą dobrać materiał wykonania okien do potrzeb i wymagań konkretnych klientów.

Rate this post