Osłona przeciwsłoneczna dachu górnego służy nie tylko ochronie przed i podmuchami wiatru, lecz również zapewnia komfort w upalny dzień. Zainstalowana równolegle do płaszczyzny zadaszenia, zatrzymuje większość promieni słonecznych, gwarantując przyjemny cień. Przyjrzyjmy się bliżej temu rozwiązaniu. Gdzie i kiedy się sprawdza? Jakie są alternatywne rozwiązania?

Osłona przeciwsłoneczna dachu górnego to tylko jedna z możliwości zapewniania sobie na tarasie przyjemnego cienia. Możemy także zainstalować markizy tarasowe lub ekrany. Przyjrzyjmy się bliżej tym rozwiązaniom.

Osłony przeciwsłoneczne dachu górnego

Osłony przeciwsłoneczna firmy VERASOL, dostępne są w wielu różnych kolorach i motywach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do każdego stylu tarasu, na którym stworzą dodatkową przestrzeń do rodzinnych i przyjacielskich spotkań. Mogą być wykonane w indywidualnych wymiarach, a dzięki zasilaniu elektrycznemu są niezwykle łatwe w obsłudze. Ułatwia ją przełącznik lub nadajnik ręczny.

Tego typu osłony mają wiele zalet: są odporne na wiatr i deszcz i instalowane na niewielkiej wysokości, w związku z czym ich montaż nie stwarza problemów. Nie wymaga specjalnej konserwacji, a jej konstrukcja jest wyjątkowo trwała.

Osłony przeciwsłoneczne dachu górnego idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie na tarasie będziemy chcieli stworzyć przyjemny cień i gdzie będziemy chcieli schować się przed gorącymi, słonecznymi promieniami.

Markizy

Markizy tarasowe to elementy wyposażenia, które są przystosowane do samodzielnego montażu na dowolnym zadaszeniu tarasu bądź też w letnim ogrodzie. Dzięki zaopatrzeniu ich w specjalny drążek obsługowy, każdą część konstrukcji można rozsuwać lub zsuwać oddzielnie

Ich montaż oraz obsługa są niezwykle proste. Rozsuwają się do szerokości 980 mm. Możemy je czyścić nawet w temperaturze 30 stopni i produkowane są przede wszystkim w kolorach antracytowym i kremowobiałym.

Ekrany

Jeśli nasz letni taras jest natomiast usytuowany od strony zawietrznej i narażony na silne podmuchy wiatru, warto wyposażyć go w ekrany przeciwietrzne. Zastąpią one ściany tarasu, stwarzając dodatkową, zamkniętą, przytulną i ciepłą przestrzeń.

Ich konstrukcja przystosowana jest zarówno do roli ścian bocznych, jak i przednich i można w nie wyposażać każde zadaszenie tarasu.

Dostępne są w wielu kolorach i gatunkach tkaniny, dzięki czemu dopasujemy je do każdej aranżacji. Dla osób, preferujących mechaniczny sposób obsługi producent ekranów przewidział specjalne pokrętło, dla osób lubiących automatykę pilot wielokanałowy.

[avg] ([per]) [total] vote[s]