Działania na rzecz osiągnięcia korzyści przy zakupie energii elektrycznej są jednym z obszarów, które posiadają duży potencjał oszczędnościowy dla firmy. Należy tylko właściwie przeprowadzić ten proces. Jak to zrobić najlepiej? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Fachowe doradztwo

Jak już wspominaliśmy, optymalizacja zużycia energii elektrycznej jest świetnym sposobem na zmniejszenie kosztów, jakie ponosi przedsiębiorstwo w trakcie swojej działalności. Aby zaś właściwie wykorzystać potencjał oszczędnościowy zakupu energii elektrycznej, należy odpowiednio dobrać parametry umowy dla każdego przyłącza rozliczonego przez odbiorcę. To zadanie nie należy do najprostszych i wymaga fachowej wiedzy oraz doświadczenia. Stąd w trakcie jego realizacji warto skorzystać z pomocy specjalistów, czyli zewnętrznej firmy doradczo-analitycznej. Taka firma przeprowadzi bowiem proces optymalizacji zużycia energii elektrycznej w sposób kompleksowy i skuteczny. Jak to wygląda w praktyce?

Optymalizacja zużycia energii elektrycznej

Dobre firmy doradczo-analityczne w ramach usług optymalizacji kosztów zakupu energii elektrycznej oferują usługi takie jak audyt energetyczny, zakup energii elektrycznej oraz dobór parametrów, takich jak grupa taryfowa oraz moc umowna. Wszystkie te usługi wpływają na skuteczność procesu optymalizacji. Warto go rozpocząć od audytu. Dostarcza on szczegółowych informacji, niezbędnych do wystawienia rzetelnej i zgodnej ze stanem obecnym, oceny energochłonności przedsiębiorstwa. Kiedy już posiadamy dokładne informacje na temat zużycia energii w naszej firmie, wówczas można podejmować dalsze kroki w celu jej optymalizacji. I na tym etapie także warto korzystać z pomocy fachowców. Dlaczego? Co możemy dzięki temu zyskać?

Aby udzielić Wam rzetelnej odpowiedzi, zapytaliśmy o to eksperta, naszego rozmówcę z firmy doradczo-analitycznej Audytel, która od lat pomaga polskim przedsiębiorstwom oraz instytucjom w przeprowadzaniu procesu optymalizacji zużycia energii:

Korzyści, jakie płyną z oferowanych przez nas usług jest wiele. Najważniejsze z nich zaś to możliwość zakupu energii w niższej cenie oraz współpraca z kluczowymi ekspertami. One prowadzą bowiem bezpośrednio do skutecznego przebiegu procesu optymalizacji zużycia energii. Realizując nasze usługi, wykorzystujemy nasze bogate doświadczenie, jakie posiadamy w negocjacjach umów na zakup energii z operatorami, analizach w zakresie energii trakcyjnej oraz w przygotowaniu dokumentacji przetargowej. Ponadto posiadamy właściwe benchmarki i wiemy, w jaki sposób poszczególne składniki kosztowe ceny energii powinny być kształtowane. Mamy również doświadczenie w przetwarzaniu oraz analizowaniu danych dotyczących odczytów energii. Dysponujemy wiedzą na temat tego, jak poszczególne składniki ceny są liczone przez dostawcę oraz wiemy, jak je zmieniać. Wreszcie mamy doświadczenie w interpretacji prawa energetycznego oraz stosownych rozporządzeń. To wszystko razem zaś gwarantuje naszym klientom skuteczne obniżenie kosztów energii elektrycznej.

Jak widać zalet korzystania z usług specjalistów od optymalizacji zużycia energii elektrycznej jest wiele. Warto więc zaprosić ich do współpracy i osiągnąć sukces na polu zmniejszania kosztów prowadzenia naszego przedsiębiorstwa.

[avg] ([per]) [total] vote[s]