Przemysł cały czas się rozwija. Istotną kwestią jest, aby nie pozostać za konkurencją w tyle i szukać nowoczesnych rozwiązań, aby zaskoczyć stałych klientów swoją innowacyjnością oraz przekonać do siebie tych potencjalnych. Jednym z najnowszych osiągnięć producentów opakowań jest stosowanie sposobu, zwanego bag in box.

Opakowanie bag in box i korzyści płynące z jego stosowania

Opakowanie bag in box to nowoczesna metoda, stosowana do zabezpieczania produktów płynnych i półpłynnych. Bag in box (nazwa pochodzi z języka angielskiego i oznacza worek w pudełku) jest to połączenie foliowego worka i kartonowego pudełka – produkcją oraz projektowaniem maszyn do ich wykonania zajmuje się firma BAG in BOX. Ciecz wlewana jest do folii, zamykana, a następnie wkładana do pudełka, które często wyposażone jest w mały zawór, aby umożliwić klientowi użytkowanie produktu bez konieczności wyjmowania go z pudełka. Ciecz, znajdująca się w opakowaniu tego typu, na dłużej zachowuje swoją świeżość oraz pozostałe wartości. Dodatkowo, jest to o wiele bezpieczniejszy sposób niż stosowanie tylko foliowych opakowań – narażone są one bowiem na uszkodzenia w trakcie transportu lub już na półkach sklepowych, co przynosi straty producentom. Opakowanie bag in box jest bardzo proste w napełnianiu, w dodatku jego stosowanie jest oszczędne – zarówno jeśli chodzi o koszty pakowania (są one niższe niż w przypadku użycia do tego celu butelek), jak i miejsce w transporcie. Również objętość odpadów, powstających w wyniku zużycia takiego produktu, jest mniejsza niż w przypadku butelek szklanych czy tych z tworzywa sztucznego.

Do czego służą opakowania tego typu?

Opakowanie bag in box służy do pakowania produktów zarówno płynnych, jak i tych półpłynnych, czyli na przykład różnego rodzaju koncentratów i mas, soków owocowych oraz warzywnych a nawet zwykłej mineralnej wody pitnej. Jest ono również doskonałym wyjściem, jeśli chodzi o pakowanie win – na tego rodzaju kartonowym pudełku istnieje możliwość naniesienia jakiejkolwiek grafiki lub wzoru, dzięki czemu może to być nie tylko praktyczne i proste, ale wciąż wyjątkowo estetyczne rozwiązanie. Taki pomysł na wykorzystanie tego typu opakowań jest innowacyjny i spodoba się rzeszy klientów. Bag in box może zostać również wykorzystany do pakowania szeroko pojętej chemii gospodarczej czy farmaceutyków – jego zastosowanie nie ogranicza się więc tylko do przemysłu spożywczego.

Jeśli szukamy prawdziwej rewolucji w pakowaniu produktów, a naszą uwagę przykuły tak zwane worki w pudełkach, firma BAG in BOX oferuje profesjonalne maszyny pakujące w technologii bag in box (pakowaczki oraz rozlewaczki), ale także projekty maszyn do pakowania artykułów spożywczych. Jest to przedsiębiorstwo, które dzięki ponad dwudziestoletnim doświadczeniu, projektuje i wykonuje maszyny odznaczające się niezawodnością i długoletnią trwałością.

[avg] ([per]) [total] vote[s]