Wybór okien aluminiowych oraz PCV do domu jest jedną z najistotniejszych kwestii, jakie muszą podjąć osoby dokonujące zakupu. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie gwarantuje dużo światła, zabezpieczenie przed zimnem, a także pełni rolę dekoracji. Okna zapewniają także przepływ i wymianę powietrza, a ich energooszczędność bardzo często powoduje także obniżenie wysokości rachunków w domu. Stolarka okienna do domów jest oferowana w bardzo wielu kolorach i typach. Najpopularniejszym wyborem są okna z aluminium oraz PCV. Które z nich wybrać?

Zalety okien z PCV oraz aluminium

Przed dokonaniem wyboru konkretnego materiału, warto rozważyć zakup okien PCV oraz z aluminium. Te drugie wyróżniają się głównie doskonałą statyką. Materiał ten nie obciąża konstrukcji budynku i z tego względu właśnie jest polecany wszystkim tym, którzy chcieliby mieć w domu okna dużych gabarytów. Tego typu okna doskonale sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej. Można je jednak z dużym powodzeniem zastosować także w budynkach jednorodzinnych i blokach mieszkalnych.

Okna PCV charakteryzują się natomiast doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Wykonanie okien z PCV gwarantuje stałe dopasowanie temperatury wewnątrz do panującej pory roku (zimą pozwalają zaoszczędzić na kosztach ogrzewania pomieszczeń). Polichlorek winylu jest także odporny na śnieg, mróz, deszcz i wysokie temperatury. W rezultacie wykonane z niego okna nie tracą cennych właściwości nawet wiele lat po ich montażu. Przeszklenia mają zróżnicowaną kolorystykę, a więc można z powodzeniem wykorzystać je do każdego stylu architektonicznego. Okna PCV wyróżniają się także dużą wytrzymałością i lekkością. Można je również bardzo łatwo zamontować i utrzymać w czystości.

Osoby decydujące się na aranżację obiektu nowoczesnego, zwykle sięgają po okna o nietypowych wymiarach i kształtach. Są to najczęściej duże przeszklenia, do których idealnie pasują ramy aluminiowe. Okna o nieco mniejszych gabarytach bardzo często są wybierane jako PCV – z uwagi na swoje właściwości izolacyjne.

Który materiał okienny jest lepszy – PCV czy aluminium?

To kwestia bardzo indywidualna i zależy od specyfiki budynku, upodobań inwestora oraz oczekiwań klienta. Duże okna lepiej wyglądają i sprawdzają się w aluminiowym obramowaniu. W przypadku, gdy w budynku mają być wykonane przede wszystkim większe przeszklenia, warto zdecydować się na tworzywo z aluminium, ponieważ zapewnia idealne właściwości statyki. W przypadku, gdy ważna jest głównie właściwość izolacyjności – doskonały wybór stanowią okna PCV.

Jak mówi pracownik firmy P.P.H.U „Młynarski” oferującej sprzedaż okien aluminiowych i PCV: Okna są istotnym elementem wykończenia odpowiadającym za wiele funkcji. Wpuszczają światło do pomieszczeń, przy jednoczesnym zabezpieczeniu go przed utratą ciepła. Odpowiednio dobrany materiał przeszkleń oraz staranne zamontowanie ich zapewnia ograniczenie straty ciepła i zabezpieczenie przed hałasem.

Kupując okna aluminiowe lub PCV, zaleca się korzystanie z oferty wyłącznie wykwalifikowanych firm posiadających taki asortyment. Doświadczenie pracowników oraz wysokiej jakości okna to gwarancja wygodnego użytkowania na długie lata.

Rate this post