Ogrzewanie podłogowe jest montowane zarówno w nowoczesnych domach, jak i przy okazji remontów starszych budynków. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wygodę, a także energooszczędność. Dzięki montażowi przewodów, mat lub folii grzejnych cała powierzchnia jest równomiernie ogrzewana. Podobnie sytuacja wygląda z ogrzewaniem przeciwoblodzeniowym.

Ogrzewanie podłogowe – dlaczego to dobra inwestycja?

Ogrzewanie podłogowe można zamontować praktycznie wszędzie. Może być wykonane pod podłogą z terakoty, drewna czy kamienia. Jego ogromną zaletą jest to, że nie wpływa niekorzystnie na estetykę wnętrza, gdyż instancji umieszczonej pod podłogą nie widać.

Na szczególną uwagę zasługuje elektryczne ogrzewanie podłogowe. Można je wykonać za pomocą mat grzewczych, kabli, a także folii grzejnych. Sam ich montaż jest niezwykle prosty i może zostać wykonany samodzielnie – wystarczy jedynie stosować się do instrukcji załączonych przez producenta.  Nagrzewają one całą powierzchnię równomiernie, co zdecydowanie przekłada się na komfort domowników.

Sterowanie instalacjami grzejnymi odbywa się za pomocą termostatów, które mogą zostać zaprogramowane automatycznie. Dzięki takiemu rozwiązaniu podłoga jest ogrzewana wyższą temperaturą tylko w tych godzinach, które ustalą sami domownicy.  Jak nietrudno się domyślić, gwarantuje to, że w kieszeni zostaje więcej gotówki, szczególnie w sezonie grzewczym

Wdrożenie takich rozwiązań w budynku wymaga sporej wiedzy, dlatego należy wybierać firmy, które świadczą w tym zakresie kompleksowe usługi. Jedną z nich jest TOM-EL. Doświadczeni fachowcy pomogą wybrać instalację najlepszą dla konkretnego domu.

Ogrzewanie podłogowe nie tylko do wnętrza

Osoby poszukujące komfortu na najwyższym poziomie z całą pewnością docenią ogrzewanie podjazdów. Taka instalacja niweluje problemy związane z oblodzeniem na podjazdach czy schodach. Ma ona niemały wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców. Dzięki niej wokół domu nigdy nie jest ślisko, a jak wiadomo, oblodzona nawierzchnia sprawia, że łatwo o wypadek. System ogrzewania przeciwoblodzeniowego jest w pełni zautomatyzowany. Czujniki reagują na niską temperaturę oraz wilgoć i samoczynnie załączają ogrzewanie.

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe można montować także na dachach, w rynnach i rurach spustowych. Zapewnia to, że nie będzie zalegała tam zamarznięta woda oraz śnieg na pokrywie dachowej.

Nie można zapomnieć też o tym, że do szybkiego rozpuszczenia lodu czy zmarzniętego śniegu potrzebne są silne środki chemiczne. Natomiast ogrzewanie przeciwoblodzeniowe świetnie poradzi sobie bez nich.

[avg] ([per]) [total] vote[s]