Większość użytkowników klimatyzatorów jest przekonana, że urządzenia te służą do chłodzenia pomieszczeń. Oczywiście, jest to prawda, ale wiele osób nie wie, że klimatyzacji można używać także do ogrzewania domu. Służą do tego specjalne klimatyzatory z funkcją grzania, które pozwalają przetrwać chłodniejsze dni w okresie przejściowym. Jak działają takie urządzenia? Sprawdź, na czym polega ogrzewania domu klimatyzatorem.

Ogrzewanie i klimatyzacja w jednym – idealne rozwiązanie dla domu

Producenci klimatyzatorów oferują coraz nowsze i coraz bardziej uniwersalne rozwiązania. Systemy, które dotąd były przeznaczone wyłącznie do chłodzenia pomieszczeń, zyskały funkcję grzania. Klimatyzatory nowego typu są przydatne zwłaszcza jesienią i wiosną, gdy ogrzewania główne jest wyłączone, a mieszkańcom dokuczają chłodne dni i noce. Klimatyzatory z funkcją grzania mogą być stosowane jako dodatkowe źródło ciepła. Praca najnowszych modeli jest:

  • cicha,
  • wydajna,
  • czysta.

Klimatyzatory pracują najwydajniej, kiedy temperatura na zewnątrz waha się w granicach od 0 do -5 stopni Celsjusza. Jeśli jest ona znacznie niższa, poleca się stosowanie klimatyzacji jako dodatkowego źródła ciepła wspomagającego główne.

Klimatyzatory wysokiej jakości można nabyć u dystrybutora Climag. Nowoczesne rozwiązania pozwalają dogrzać dom, oszczędzając przy tym pieniądze wydawane na materiał opałowy.

Jak wygląda ogrzewanie domu klimatyzatorem?

Nowoczesne systemy wyposażone są w pompę ciepła, która pozwala dostarczyć ogrzane powietrze do wewnątrz budynku. W klimatyzatorach chłodzących parownik umieszczony jest wewnątrz pomieszczenia, skraplacz zaś na zewnątrz. W systemach z funkcją grzania ich rolę się odwracają.

Ciepło wytwarzana za pomocą klimatyzatorów jest znacznie tańsze niż to pochodzące z ogrzewania głównego. Posiłkując się klimatyzacją w okresie jesiennym i wiosennym, pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy przeznaczonych na materiał opałowy. Klimatyzacja z funkcją grzania może nie tylko podnosić temperaturę w pomieszczeniu do wymaganego poziomu, ale także utrzymywać ją na nim przez długi czas. Koszt ogrzewania w przypadku stosowania klimatyzatorów może obniżyć się nawet o 80%.

Urządzenia tego rodzaju mogą być dostosowane do specyfiki pomieszczenia, co pozwala także na oszczędność energii elektrycznej używanej do ich zasilania. Wystarczy ustawić odpowiednie parametry dotyczące poboru mocy w systemie grzania oraz kubaturę pomieszczenia. Dzięki temu koszt eksploatacji klimatyzatora jest znacznie niższy, a samo urządzenie pracuje wydajniej.